YouTube testuje vytváření GIFů přímo ve videu

15. 12. 2014 | Irena Šovčíková
YouTube u vybraných účtů zkouší novou funkci, tvoření GIFu přímo v rámci rozhraní.

Přání mnoha internetových fanoušků se konečně vyplnilo. Přímo v rámci YouTube bude možné vytvářet z videí GIFy. YouTube tuto funkci v současností testuje u vybraných účtů, brzy by se však měla rozšířit do všech videí.

Potichu a bez jakýchkoliv oslav začal YouTube reálně testovat novou funkci, tvoření GIFů z videí. Zatím je k dispozici na vybraných účtech, napřiklad na kanále americké YouTube show, PBS Idea Channel. Po kliknutí na záložku Share si uživatel kromě klasických sdílecích metod jako je zkrácený odkaz nebo kod pro vložení na stránku, je náhle pod videem také záložka GIFs.

V rámci ní je možné vytvořit krátké, stále se opakující animace, tedy GIFy. Mohou mít libovolnou délku od 0,3 sekund po 6 sekund. Fanoušci mohou touto cestou zaznamenávat jakoukoliv sekvenci videa. Jednoduchý princip click and drop umožnuje lehké ovládání, které zvládne asi každý. Kromě pasáže, kterou vytvořený GIF reflektuje je možné k animaci přidat i text.

Podle YouTube je tato funkce zatím ve fázi testování. Na některých účtech ji tedy najdete, zatím to jsou ale pouze vyjímky. Postupně, nedojde-li k nějakým problémům, by se tato funkce měla dostávat ke stále více kanálům a jejich fanouškům. Majitelé kanálů, kteří by se chtěli stát součástí testovací skupiny, se mohou přihlásit na tomto odkazu. Ačkoliv bez velkých ovací, YouTube tento plán představil již dříve společně s dalšími úpravami pro tvůrce videí na YouTube. Kromě GIFů se tak v nejbližší době můžeme těšit i na lepší, přehlednější komentáře, zlepšení analytiky a další funkce, které pomohou autorům videií i jejich dívákům.

Pokud ale potřebujete vytvořit GIF u videa, které tuto funkci zatím nemá, řešením pro vás může být tento chytrý nástroj, který umí přeměnit libovolné video v GIF.

Zdroj: Mashable

Štítky dokumentu: YouTube
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.