YouTube útočí na spamové odkazy v komentářích videí

2. 8. 2017 | Kristýna Vozková
Už se u svých videí nemusíte obávat komentářů s odkazy na stránky s nevhodným obsahem. Díky YouTube máte nyní možnost všechny nové komentáře s linkem či hashtagem před jejich zveřejněním schválit.

Odkazové spamy v komentářích pod videi jsou věčným problémem sociálních sítí. Nahrajete svůj obsah a brzy na to se vám v komentářích množí odkazy na články a weby, kterými se spaměři snaží upoutat divákovu pozornost. Když máte štěstí,  souvisejí linky s daným tématem a mohou pro vás být dokonce přínosné. Mnohem častěji však slouží pouze ke zviditelnění samotného spamera a jeho vlastního obsahu a s tím vaším vůbec nesouvisejí.

Nejhorší možnou variantou je pak spamový odkaz, který vaše diváky a sledující odkáže na stránky s nevyžádaným obsahem nebo na phisingové stránky. Snadno se tak může stát, že vám klesne sledovanost, i když za podobné komentáře sami vlastně vůbec nemůžete.

Spam není možné nikdy zcela zastavit. Kdykoliv přijdou vývojáři s nějakou novinkou,  spameři najdou způsob, jak ji obejít. Jedná se o takový nekonečný hon na kočku a na myš. A vám až dosud nezbývalo nic jiného, než komentáře mazat a snažit se snížit jejich dopad na váš obsah.

Nyní však YouTube přichází s novou snahou o řešení tohoto problému. Na svém Help Foru představil nástroj, díky kterému máte možnost kontrolovat a schvalovat komentáře, které obsahují odkazy nebo hashtagy, před jejich zveřejněním.

„Od mnoha z vás jsme se dozvěděli, že mnoho komentářů spojených s vašimi videi má nízkou kvalitu a že byste si přáli mít možnost je kontrolovat/usměrňovat. Dnes vám usnadníme zablokovat komentáře obsahující hashtagy a odkazy díky novému nastavení v Creator Studiu. Pokud povolíte toto nastavení, komentáře obsahující odkazy vám budou posílány ke schválení, než budou publikovány.“

Od YouTube je to jednoznačně další vstřícný krok reagující na přání uživatelů. A jak si můžete tuto funkci nastavit?

  • Jděte do Creator Studia
  • Klikněte na kolonku s názvem Komunita a poté Nastavení komunity
  • Ve spodní části u možnosti Blokování odkazů zaškrtněte políčko Automaticky odložit všechny nové komentáře s adresou URL nebo hashtagem ke kontrole

Nástroj není dokonalý a zejména v případě velkých značek, které se potýkají se stovkami komentářů denně, může působit i jisté komplikace v rámci plynulosti komunikace.  YouTube ale jistě zavedením této možnosti kontroly spamových komentářů nekončí a bude i nadále vyvíjet pro své uživatele stále dokonalejší nástroje a snažit se podobné nešvary internetu minimalizovat.  

Zdroje: productforums.google.com, socialmediatoday.com

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: