Zaběhejte si s Adidasem na podporu boje proti znečišťování oceánů v botách vyrobených z plastového odpadu

30. 8. 2018 | Kristýna Vozková
Na boty adidas UltraBOOST Parley Deep Ocean Blue bylo využito 11 plastových lahví, které by jinak skončily na dně oceánu. Představují Ideální obutí pro běžecké hnutí Run for the Oceans.

Adidas patří mezi velké světové značky, které neberou dopad na životní prostředí na lehkou váhu a snaží se aktivně přispět k boji proti znečišťování oceánů plastovým odpadem. V rámci letošního globálního běžeckého hnutí Run for the Oceans se značka rozhodla věnovat 1 americký dolar (do maximální výše 1 milionu) za každý uběhnutý kilometr s aplikací Runtastic organizaci Parley Ocean Plastic. Letošní série běhů odstartovala 8. června, tedy na Světový den oceánů 2018, a skončila 8. července. Během této doby bylo nahlášeno a zaznamenáno více než 10 milionů kilometrů.

Organizace Parley Ocean Plastic věří v sílu veřejného mínění v boji proti znečišťování planety a v to, že je v lidských silách i možnostech navrhovat a využívat produkty, které budou k našemu životnímu prostředí více přátelské.

A právě o to se značka snažila v rámci svého výzkumu na poli ekologických inovací, ze kterého se zrodila textilie vyrobená z recyklovaného plastu posbíraného na pobřeží oceánů. Speciální edice Parley tak přetváří plastový odpad na funkční sportovní oblečení s přidanou ekologickou hodnotou. Nabízí různé druhy oděvů od plavek, triček a tepláků až po speciálně upravenou obuv. Letošní novinka UltraBOOST Parley Deep Ocean Blue se stala oficiálními botami Run for the Oceans 2018. Celkem 85 % z její vrchní části tvoří Parley Ocean Plastic Primekit, na jehož výrobu bylo spotřebováno přibližně 11 plastových lahví, které by jinak skončily v oceánu.

Kolekce zcela jistě nepatří k těm nejlevnějším, které značka v uplynulých letech představila. Snaží se ale svým zákazníkům sdělit, že zakoupením produktů z ní investují nejen do svého zdraví a komfortu, ale mají možnost fakticky přispět k boji s jedním z nejzávažnějších globálních problémů dnešní doby. Vzhledem k popularitě kolekce se zdá, že na to mnoho lidí slyší.

This picture sums up a lot about yesterday’s Beach Clean in Portsmouth spending time with inspiring humans, coming together for a great cause, getting some exercise in along the coast, going for a swim, all while creating awareness on a matter that’s more serious than ever if we expect to survive on this planet . A big shout out to the local communities that joined in and obviously take pride in keeping their environment free from litter so the oceans don’t pick it all up, it was one of the cleanest beaches I’ve been too. @knowjack showing dedication here chasing a crisp packet in the 40mph wind was one of the most inspiring moments. (See more of the action in my stories) .@benreadphoto @wiggle_sport @adidaslondon @thefinalstrawsolent

Příspěvek sdílený Richie Norton (@thestrengthtemple),

RUN FOR THE OCEANS... Yesterday I swapped my usual canals for the south coast and kept my feet on firmly dry land to support the Wiggle X Adidas Parley Beach Clean in Southsea. • To be honest, I didn’t find much (a few bottle lids, fag butts, wrappers and fishing line) which makes a refreshing change from what I usually collect on the waterways. It’s mostly thanks to the continued efforts from @thefinalstrawsolent who run regular clean ups here with the local community to take action against plastic! • Of course it’s important to highlight the problem with plastic but it’s not all doom and gloom out there. We need to make sure we also celebrate the progress we’re making and applaud the great work being done by so many to tackle this issue all over the world. Little by little we’re making a difference! • Thank you @wiggle_sport and @adidaslondon for inviting me to get involved and shout out to my fellow eco warriors for getting stuck in too! • Photo credit: @knowjack and @benreadphoto • #wigglebeachclean #adidasparley #plasticpatrol #runfortheoceans #ultraboost #southsea #getoutside #ad #adventure

Příspěvek sdílený Lizzie Carr (@lizzie_outside),

Zdroje: adidas.com,  adsoftheworld.com, runtastic.com, parley.tv

Štítky dokumentu: Formy PR Podpora prodeje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: