Změna: Nástroje pro tvorbu reklam na Facebooku se opět zjednodušují

9. 10. 2013 | Petr Michl
Facebook upravuje nástroje pro tvorbu reklam. Vše je podřízené jejich cílům.

Facebook včera oznámil na svém blogu redesign prostředí pro tvorbu reklam. Samotný proces zadání reklamy nyní začne s jednoduchou otázkou: „Jaké jsou vaše reklamní cíle?"  Cílem je opět zjednodušení celého procesu. Ve Facebooku analyzovali zadávané kampaně a vytvořili seznam nejčastějších cílů reklam. Patří mezi ně:

  • Prokliky na stránku
  • Konverze stránky
  • Zvýšení engagementu příspěvku
  • Nárůst „lajků" FB stránky
  • Instalace aplikace
  • Zvýšení engagementu v rámci aplikace
  • Nabídka (slevových) kuponů
  • Zviditelnění eventuPřesně tyto body se také staly startovací čárou pro výběr reklamy. Facebook na základě cíle vybere formáty reklam, které budou pro jeho naplnění nejvhodnější -  ať už to je v news feedu u desktopu, v mobilních zařízeních nebo v pravém sloupci. Nová je možnost úpravy reklamy dle jejího umístění. Marketéři si rozhodnou, kde se jejich reklama objeví. Z desktopové reklamy tak mohou například přesměrovávat na klasickou verzi webu a z mobilních reklam na mobilní stránky. Zadavatelé tedy mohou lépe ovlivňovat zkušenost uživatelů na základě toho, kde byla jejich reklama spatřena.

Doplnění se dočkal i Ads Manager Tool, kde jsou k dispozici statistiky výkonu reklam. Hlavní roli hraje v nové verzi reklamní cíl vybraný na začátku. K dispozici k němu budou metriky ukazující, kolikrát byl cíl naplněn a jaká je jeho cena. Na obrázku níže můžete vidět reklamu vybranou za účelem konverze na externích webových stránkách.

Facebook již během léta dokázal zjednodušit nabídku reklamních formátů i výběr a zadávání fotografií u reklam. Toto je proto jen z další řady kroků mířící k poskytnutí co nejjednodušší správy reklam. Nové změny budou dostupné v rámci Ads Create Tool, Power Editoru i API. Jedná se o klasický globální roll out, kdy se nové úpravy objevují uživatelům postupně.

Zdroj: www.facebook.com/facebookforbusiness

Štítky dokumentu: Facebook Reklamy na Facebooku

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: