Značka Nike nechává finální design svých bot v rukou zákazníka

30. 8. 2017 | Kristýna Vozková
Jste milovníkem kecek od Nike? Máte jich doma 20 párů a už vás nudí stejné logo na tom samém místě? Pořiďte si Nike Gakou Flyknit a rozhodněte sami, jak bude velké, barevné a kam jej dáte.

Společnost Nike se zaměřuje na výrobu sportovního oblečení, obuvi a vybavení již od roku 1964. Za tu dobu se staly boty Nike stálicí ve svém oboru a dnes je obouvají milióny lidí po celém světě. Samotné logo ve tvaru „fajfky” má symbolizovat křídlo řeckých bohů, ostatně jméno značky je odvozené od řecké bohyně Niké.

Od svého vzniku vyrobila společnost na stovky designů bot a stále přichází s novými nápady a vychytávkami pro své zákazníky. Co ale zůstalo po celou dobu stejné, bylo právě světoznámé logo značky. A právě jemu je věnovaná poslední inovace od společnosti Nike.

I dobré produkty totiž člověku časem zevšední a i skalního fandu těchto kecek přestane bavit „fajfka” na vnější straně boty. Značka se proto rozhodla vůbec poprvé od svého vzniku vložit finální podobu designu svých bot čistě do rukou zákazníka.

Už dříve mu sice umožnila v rámci kolekce NIKEiD zvolit si typ obuvi, materiál, barvu i motiv, přidat si na botu vlastní monogram nebo jméno. Vždy ale k zákazníkovi dorazil již hotový finální produkt, sestavený podle parametrů, které udávala sama společnost.

Tentokrát je tomu ale jinak. K botám z edice Nike Gakou Flyknit totiž obdržíte sadu několika gumových šablon s variantami loga v různých designech a velikostech. Potom už je jen na vás, kam si logo umístíte, jak bude velké a v jaké bude barvě. Iniciativě se meze nekladou. Výsledkem bude unikátní bota, jediná svého druhu. Žádná jiná na světě totiž nebude úplně 100% stejná.

Kromě této vychytávky nabízí model Nike Gakou Flyknit zajímavý design a je k dostání ve dvou barevných variantách - bílé a černé.  Tato lehká běžecká bota byla navržena s ohledem na potřeby běžců. Tvarem připomíná ponožku, má lehkou pěnovou podrážku, semišovou úpravu na patě a povrch Flyknit. Ten má svému nositeli zajistit tu největší flexibilitu, stabilitu a prodyšnost. Už nyní si model můžete zakoupit na nike.com a u dalších prodejců obuvi značky Nike.

Zdroje: trendhunter.com,  nike.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.