Značky testují video aplikaci Vine

29. 1. 2013 | BeDa
Twitter představil video aplikaci Vine, a umožnil tak k tweetům přidávat krátká videa. Marketéři projevili svůj zájem okamžitě. Už několik minut po spuštění služby začali postovat svoje první pokusy.

Když se teď objeví nějaká nová služba, firmy zkouší, jaké možnosti jim nabízí a jak by se dala zapojit do jejich komunikace. Se stále rostoucími možnostmi na přeskakování či blokování reklam se společnosti snaží zaujmout své fanoušky a zákazníky všemi dostupnými prostředky.

Twitter představil 24. ledna svoji akvizici - video aplikaci Vine a umožnil tak k tweetům přidávat krátká videa. Marketéři projevili svůj zájem okamžitě. Už několik minut po spuštění služby začali postovat svoje první pokusy. Stejně jako Twitter i Vine pracuje se zkratkou. Tweety nemohou přesáhnout 140 znaků a videa mají maximální délku šest vteřin. K uživatelům se tak dostane jen to nejpodstatnější. Tedy, teoreticky by mělo.

Mezi první průzkumníky patřila společnost Urban Outfitters. Dvojice psích mazlíků je podle jejich komentáře nejdůležitějším příspěvkem na Vine, který kdy uvidíte. Jelikož se jednalo o první reklamní Vine, tak na tom tvrzení asi něco bude.

 

Také společnost Gap postovala svůj první tweet s videem. Do šesti vteřin se oděvní značce podařilo naskládat průřez reklamními spoty za několik dekád.

 

Značky, které Vine testují zatím nemohou příliš pomýšlet na to, že by jejich šestivteřinové video mohlo dramaticky zahýbat s prodeji, a tak se spíš u tvorby spotů baví. Dove hraje se svými produkty kuželky a žvýkající lidé nemají nikde na bradě obří nápis výrobce žvýkaček.

 

 

Jako užitečný nástroj však bude Vine pravděpodobně sloužit zpravodajským serverům. Představuje krátké upoutávky na aktuální informace a delší videa na webu, testuje to například televizní stanice NBC.

 

Hlavním omezením aplikace Vine však zůstává to, že zatím funguje jen na zařízeních s operačním systémem iOS (iPhone a iPod Touch) a že s ní Facebook odmítá spolupráci.

Zdroje: www.techcrunch.com, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: