Ztracený obraz od Leonarda da Vinciho vás uchvátí bez toho, abyste se na něj vůbec podívali

15. 11. 2017 | Milada Zemanová
Co vypoví víc o kvalitě uměleckého díla, než reakce těch, kteří ho spatří? Přesně tak se snaží nalákat aukční dům Christie´s, který bude prodávat ztracené dílo Leonarda da Vinciho. V reklamě od agentury Droga5 se samotný obraz ani jednou neobjeví.

Zmíněné ztracené dílo, které spadá do poslední dekády tvorby Leonarda da Vinciho, nese název Salvator Mundi (Spasitel světa). Toto dílo je opředeno stoletími nejasností, nicméně aktuálně se nachází v aukčním domě Christie´s v New Yorku, kde čeká na svého budoucího majitele. A aby na aukci bylo nalákáno co nejvíce potenciálních kupců, vznikla tato originální reklama.

Za zmíněnou kampaní stojí reklamní agentura Droga5 ve spolupráci s vyhlášeným portrétním fotografem Nadav Kanderem. Společně pod obraz umístili skrytou kameru a ta zachycovala reakce jednotlivých návštěvníků. A právě jejich sestřih se stal obsahem fascinující reklamy.

Jak zástupci Droga5 uvedli: „Na videu jsou zachyceny ohromené emoce. Tento obraz, jeho krása a božský motiv rozrušil všechny, kteří se na něj přišli podívat”.

Tato reklamní kampaň je originální ve způsobu, jakým prezentuje zmíněný obraz. Většina galerií, muzeí a aukčních domů prezentuje jednotlivá umělecká díla, zatímco tato reklama ukazuje reakce lidí na ně. Portréty konkrétních návštěvníků navíc byly umístěny na Instagram.

Salvator Mundi byl již k vidění v Londýně, Hongkongu, San Franciscu a nejnověji v New Yorku a celkově jej již na vlastní oči spatřilo přes 20 000 lidí.

Lidé z Christie’s k celé kampani prohlásili: „Lidé, kteří měli možnost zhlédnout toto vzácné dílo, také nazývané jako Božská Mona Lisa, byli ovlivněni různými způsoby. A svou zkušenost nesčetněkrát sdíleli prostřednictvím sociálních sítí. Ale co kdyby se situace obrátila a Salvator Mundi nám mohl ukázat to, co viděl v posledních týdnech?”

Abychom vás dále nenapínali, níže se podívejte na fotografie obrazu, který v lidech zanechává tak silný údiv.

Pokud by vás zajímaly bližší informace o obrazu Salvator Mundi, doporučujeme video aukčního domu Christie´s, které o něm přináší bližší informace. Prozradíme, že odhadní cena tohoto díla je 100 milionů dolarů a bude se dražit již ve středu 15. listopadu 2017. 

EDIT: Aukce překonala všechny předpoklady, obraz byl prodán za rekordních 450 milionů dolarů. 

Zdroje: Adweek , Christie´s

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.