Zuckerberg, Schmidt i Murdoch debatují o regulaci internetu

24. 5. 2011 | SLoN
Přední osobnosti internetového světa, hlavy internetových obrů včetně Googlu, Twitteru a Facebooku, se dnes sešly pozvání francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho v Paříži.

Přední osobnosti internetového světa, hlavy internetových obrů včetně Googlu, Twitteru a Facebooku, se dnes sešly pozvání francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho v Paříži. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, Eric Schmidt z Googlu, ale i tiskový magnát Rupert Murdoch budou dva dny debatovat o možnostech případné regulace internetu. Žhavými tématy budou pirátství, regulace internetu a lidská práva. Závěry z diskuzí poskytnou politikům nejvyspělejších zemí materiál k úvahám o regulaci světové sítě.

Sarkozy, který přední odborníky do Paříže pozval, je autorem zákona, který umožňuje odpojit od internetu uživatele stahující obsah chráněný autorským zákonem. Dá se předpokládat, že zástupci firem jako Google a Twitter budou obhajovat zachování internetu bez rušivého vměšování vlád. Sarkozyho snahám o zavedení regulace naproti tomu mohou vycházet vstříc vlastníci tradičních médií, která jsou pod silným tlakem internetu.

Kanadský blogger a zastánce liberalizace autorských práv Cory Doctorow se k uspořádání fóra vyjádřil následovně: „Jsem přesvědčen, že je to jen kamufláž, pokus získat lidi kolem internetu ke krytí režimů, které jsou v otevřené válce se svobodným a otevřeným internetem.“ 

 

 

Štítky dokumentu: Facebook Google Twitter
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.