Zynga tvoří 12% příjmů Facebooku Aneb Virtuální zvířátka vydělávají

3. 2. 2012 | DaBe
Zisky Facebooku loni vyrostly na 3,7 mld. $. Nezanedbatelné procento tvoří příjmy od tvůrce her, společnosti Zynga.

Pokud hrajete na Facebooku hry, znáte jistě FarmVille. Populární hra, kde si uživatel tvoří vlastní farmu, seje obilí a pěstuje třeba vepře, patří do portfolia společnosti Zynga, tvůrce populárních internetových i mobilních her. Hosting online her samozřejmě není pro společnost Zynga na Facebooku zadarmo. Ze všeho, co si během hraní hry koupíte na svou malou farmu, putuje 30% na konto Facebooku.

Pro uživatele mohou být částky utracené za virtuální seno pro virtuálního oslíka zanedbatelné. Facebook ale na krmení pro digitální hospodářská zvířátka a dalších reálně neexistujících komoditách inkasoval jen za loňský rok 445 milionů $ (8.5 mld Kč). Pro nejrozšířenější sociální síť na světě tato částka tvořila 12 % z celkových příjmů za rok 2011. Skvěle si vedla pcohopitelně i Zynga, která jen za poplatky uživatelů ve hrách pro Facebook inkasovala více než 1,5 mld. amerických dolarů. To dělá ze společnosti velice zajímavý cíl pro potencionální investory.

Zisky Facebooku v loňském roce vzrostly dvojnásobně. V roce 2010 vydělala společnost 1.97 miliardy dolarů, v roce 2011 to už bylo 3.71 miliardy. Stojí za tím bezpochyby větší popularita reklamy na Facebooku u inzerentů, ale úspěchy Zyngy dokazují, že i "byznys mimo sféru reality" může být velmi lukrativní.

Zdroj: www.mashable.com

Štítky dokumentu: Facebook Reklamy na Facebooku

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: