Jako zdroj zpráv funguje Facebook jinak než Twitter

20. 3. 2012 | BD
Sociální sítě fungují jako zdroje zpráv, hlavní roli ale pořád hrají zpravodajské servery.

Co je vaším hlavním digitálním zdrojem zpráv? Spoléháte na sociální sítě, chodíte přímo na zpravodajské stránky, nebo máte nastavený na Google News seznam požadovaných zpráv?
Možností je celá řada.

V Americe i nadále stoupá přístup k informacím přes sociální sítě. Twitter už několikrát dokázal, že je funkčním nástrojem pro rychlou občanskou žurnalistiku (přistání letadla na řece Hudson), ale také sem přes své účty okamžitě postují příspěvky zpravodajská média.

9 % dospělých Američanů získává informace od svých přátel na Facebooku a Twitteru. Tak to alespoň stojí v posledním výzkumu Pew Research Center, který byl proveden v rámci projektu pro dokonalost v žurnalistice.

V získáváním zpráv na různých sociálních sítích je rozdíl. Uživatelé Facebooku se chovají jinak než uživatelé Twitteru. Na největší sociální síti se člověk dostane spíše ke zprávám, které sdílí přátelé a rodina. Na Twitteru hrají roli zprostředkovatele zpráv vedle přátel i zpravodajské organizace. Dalším zajímavým zjištěním je i to, že si uživatelé Twitteru myslí, že informace získané na této sociální síti by nikde jinde nedostali.

Na to, že tyto sítě existují několik let, stihly už ukrojit podíl jiným zdrojům, ze kterých lidé čerpají informace. Převahu mají neustále webové stránky zpravodajských serverů s 36 % a vyhledávače jako je Google - ty získaly o 4 % méně. Zbylých 29 % připadlo na služby a aplikace, jež shromažďují zprávy z různých serverů a které si může uživatel navolit dle zájmů a vlastních požadavků.

Zdroje: www.allthingsd.com, www.cyberjournalist.net


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: