#NebudteNaToSami a řekněte si o pomoc, vzkazují známé osobnosti se zkušeností s psychoterapií

26. 10. 2020 | redakce
Jít na psychoterapii je normální, vzkazuje řada osobností, včetně marketingové expertky Michaely Losekoot, herečky Aleny Dolákové nebo autorky knihy Zápisník alkoholičky, Michaely Duffkové. Za iniciativou #NebudteNaToSami stojí online psychoterapie Hedepy.

V Česku podle odborníků roste počet lidí, kteří jsou na své psychické obtíže sami. V současné době jsou to až 2 miliony. Může za to nejen narůstající covidová krize, ale částečně i tabuizované téma psychoterapie. Skupina známých osobností se ve videu #NebudteNaToSami rozhodla promluvila o své zkušenosti s psychoterapií, aby lidem dodali odvahu říct si o pomoc.  Kampaň vznikala v době koronavirového uzavírání kompletně online za pomocí chytrých telefonů influencerů a agentury Brain One. Za iniciativou stojí online psychoterapie Hedepy.

Rapper David Bisek, herečka Alena Doláková, nebo autorka knihy Zápisník alkoholičky Michaela Duffková. To jsou některé z osobností, které se rozhodli otevřeně sdílet důvody, proč začali chodit na psychoterapii a jak jim to ovlivnilo život. „Všichni bojujeme bitvy, o kterých ostatní nevědí. Terapie už dávno není jen pro psychicky nemocný. Na to, abyste na ni šli, nemusíte mít diagnózu. Stejně jako do fitka chodíš proto, aby bylo tvoje tělo fit (a ne protože tě něco bolí), na terapii chodíš proto, aby byla fit tvoje hlava a duše.” říká jedna z osobností kampaně, marketingová expertka Michelle Losekoot.

Kampaň #NebudteNaToSami iniciovala platforma Hedepy, která lidem usnadňuje cestu k psychoterapii přes videohovor. „Žijeme v 21. století, kdy nás od kvalitní psychoterapie dělí doslova pár kliků na počítači. Nemusíte nikam dojíždět, se svým terapeutem se můžete setkat online. Výzkumy potvrzují, že online terapie je stejně efektivní jako sezení tváří v tvář. Jedinou bariérou je často náš stud, my sami a naše předsudky. Proto chceme ukázat, že v duševní nepohodě jsou občas i známé osobnosti, do kterých byste to na první pohled neřekli. A že je úplně normální a zdravé na to nebýt sám.” popisuje kampaň Lukáš Krčil, CEO Hedepy.

Herečka Alena Doláková, která v kampani rovněž sdílí svůj příběh dodává: „Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že chodit na terapii není znak slabosti, ale síly. Proto se snažíme, aby se tohle video dostalo, ke všem lidem, kteří jsou na svoje problémy sami.”

Na platformě Hedepy nyní působí přes 20 ověřených psychoterapeutů, kteří poskytují své služby online přes videohovor. V současné době službu využívají stovky klientů po celé zemi i Češi žijící v zahraničí. Ti si mohou svého terapeuta vybrat pomocí hodnocení ostatních uživatelů nebo osobního video medailonku. Sezení pak probíhá už za 24 hodin od rezervace. Vizí Hedepy je usnadnit cestu k psychoterapii. „Věříme, že psychoterapie je cesta k tomu cítit se lépe, a proto si přejeme, abychom cestu k ní zjednodušili a změnili zajeté předsudky a strach z toho mluvit o sobě s odborníkem”, dodává Žaneta Krčilová, která se v Hedepy stará o komunitu terapeutů.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: