All Blacks naštvali Guinness. Radil fanouškům, aby si dali raději Carlsberg

20. 10. 2019 | Petr Michl
Prohra Irů od novozélandských All Blacks na MS v rugby donutila irské černé pivo Guinness k přehodnocení priorit. Bezprostředně po zápase raději poradili fanouškům, ať si dají pivo Carlsberg.

Guinness je bytostně spojený s rugby a zároveň s Irskem. Černé pivo má ale pochopitelně také velmi blízko k rugbyovému týmu Nového Zélandu přezdívanému All Blacks. Černé pivo a tým v celočerných dresech, který je navíc dlouhodobě jedním z nejsilnějších na světě — to jde prostě dohromady. Tedy až do okamžiku, kdy hraje Nový Zéland proti Irsku.

Stalo se tak v sobotu 19. října při právě probíhajícím mistrovství světa v rugby v Japonsku. Irsko dostalo v Tokyu pořádný výprask, All Blacks zvítězili ve čtvrtfinále šampionátu v poměru 46 ku 14 a pokračují na cestě k obhajobě titulu. 

Reakce Guinnessu byla rychlá. Na Twitteru přišel se svým standardním hláškovitým formátem příspěvku, kde je vše napsané bílé na černém. Tentokrát tam stálo:

„Dejte si pintu Carlsbergu. Pro dnešek jsme s černou barvou oficiálně skončili.“   

 


Zdroj: Twitter / Guinness Ireland

Doporučil tak konkurenci a vzdal se (ač dočasně) své charakteristické barvy.

Přijde vám to chytré a odvážné? To první jistě, možná dokonce dvakrát. V Irsku se totiž Carlsberg vaří s licencí zakoupenou Diageo — stejnou společností, která vlastní Guinness.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.