Analýzu Reactions jako první přináší Zoomsphere. Ode dneška ji ale nabízí i Socialbakers

18. 3. 2016 | Petr Michl
Už tu máme první analytické reakce na Reakce. Od včera je můžete zkoumat u svých příspěvků s pomocí Zoomsphere, dnes oznámili dobytí emoji území i v Socialbakers. V Zoomsphere se můžete nicméně na základní přehled podívat i zadarmo.

Tři týdny od spuštění Reactions na Facebooku stačily k tomu, aby české společnosti poskytující software pro analýzu sociálních médií spustily také analytickou funkci pro reakce Like, Love, Haha, Wow, Sad nebo Angry. Včera oznámila vylepšení Zoomsphere, dnes pak Socialbakers

V prvním případě nejsou analýzy dostupné nejenom uživatelům ZoomSphere, ale také všem ostatním marketérům a to dokonce bez nutné registrace a zdarma. Stačí vyžít službu na adrese www.zoomsphere.com/facebook-reactions-analytics

Facebook Reactions přestavují jednu z nejdůležitějších inovací pro značky na největší sociální síti. Jsem hrdý, že je máme v ZoomSphere jako první a že můžeme našim klientům pomáhat analyzovat dopady této horké novinky”, řekl Jakub Mach, zakladatel a CEO ZoomSphere, nástroje pro správu sociálních sítí.

Příspěvky na Facebooku, které získaly nejvíce reakcí si uživatelé mohou seřadit podle úspěšnosti nebo sledovat změny v porovnáni s předešlým obdobím. Při plné verzi ZoomSphere pak uživatelé mohou tato data kombinovat s dalšími, jako jsou interakce, engagement, dosah příspěvků a vytvářet detailní reporty svých značek.

To, jak funguje analýza reakcí v rámci nástroje Socialbakers, ukázal dnes v rámci živého video přenosu na Facebooku  jeho CEO Jan Řežáb. Ve videu zdůraznil, že měření lajků je jedna z mnoha metrik a samo o sobě není klíčová. S Reactions" je to podobné, jejich uchopení k hlubšímu porozumění úspěchu a neúspěchu dosahu konkrétních příspěvků může nicméně přinést cenný vhled, stejně jako zkoumání toho, které příspěvky uživatelé skrývají.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: