Apple nabídl 371 variant svého ikonického loga

30. 10. 2018 | Kristýna Vozková
Ne jednu, ale rovnou 371 variant svého loga vytvořila společnost Apple při příležitosti poslední velké konference letošního roku. Některé návrhy se držely při zemi, v jiných jste původní obrysy jablka rozpoznali jen s velkými obtížemi.

Včera se v New Yorku konala konference Apple Special Event, v rámci které značka představila své novinky v podobě nové generace iPadů Pro, upgradované Macbooky nebo Mac Mini. Jedním z očekávaných produktů je cenově dostupný 12palcový Macbook s retina displejem, který by měl zaujmout především příznivce Macbook Air. Těšit se můžeme také na operační systém iOS 12.1, který uživatelům kromě nových emotikon přinese také skupinové FaceTime hovory o maximálně 32 účastnících. Do Čech a na Slovensko by měla dorazit také služba Apple Pay.  

Jedná se patrně o poslední velkou událost roku, značka na ni tak pozvala účastníky ve velkém stylu. Bylo vytvořeno celkem 371 nových designů ikonického nakousnutého jablka, které zdobily webové stránky události i jednotlivé pozvánky. Už samotný slogan There's more in the making napovídal, že u jednoho typu loga nezůstalo.

Některé varianty jsou vcelku minimalistické, u jiných však designéři popustili uzdu fantazii a odhalit v barevných psychedilických obrazcích původní obrys loga dá člověku skutečně zabrat. Varianty jsou skutečně rozmanité – od jednobarevných geometrických náčrtů a jednoduchých tahů štětcem, až po diamanty, mýdlové bubliny, 3D nákresy měst, zátiší od Picassa a jablko nakrájené na plátky.

Původně se předpokládalo, že existuje 10 různých návrhů. Reportérka CNN, Heather Kelly, však na svém Twitteru zveřejnila příspěvek zobrazující všech 371 variant loga. V příapěvku na platformě Imgur níže se mezi nimi pohybujte poklikáním na pravou či levou stranu příspěvku.

All of the Apple logos from the October 30th event invites

Soudě podle reakcí na sociálních sítích některé novinky předčily slavný originál. Vypadá to však, že značka bohužel pro nová loga další využití nechystá. Ale nechme se překvapit. Třeba za pár let nebude na zadní straně Macbooku svítit jablko nakousnuté ale rozřezané nebo utíkající.

Zdroje: lacriaturacreativa.com, macrumors.com, apple.com

Kam dál?

Dokážete si vybavit nejznámější světová loga? Podívejte se, jak by vypadalo 10 světoznámých log, kdyby to záleželo na naší paměti.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.