Apple slaví - 25 miliard stažených aplikací z App Store

5. 3. 2012 | Bednářová Daniela
Roste počet prodaných chytrých telefonů i počet stažených aplikací.

Od 10. července 2008, kdy se poprvé otevřely brány online obchodu Apple, už bylo staženo z App Store 25 miliard aplikací. Na každého člověka na planetě tak připadnou tři stažené aplikace.


Tento milník společnost oslavuje i se svými uživateli. V únoru se na stránkách objevilo počítadlo, které mělo slavnostně ohlásit, kdy se prodá aplikace s pořadovým číslem 25 miliard.

Apple navíc připravil speciální dárkovou poukázku v hodnotě 10 000 dolarů (asi 190 000 korun) na nákup v App Store pro jednoho z těch, co vyplnili na stránkách soutěžní formulář. Výherce vlastně ani nemusel žádnou aplikaci stáhnout, aby poukaz vyhrál. Jen musel souhlasit s tím, že bude zveřejněna jeho totožnost a že lidé budou mít přístup k informacím o tom, co všechno si na App Store stáhnul. Jméno výherce zatím není známo, ale brzy určitě bude.

Množství stažených aplikací neodkazuje jen na jejich oblíbenost, ale i na neustále se zvyšující se množství lidí se smartphony. V Americe má chytrý telefon už skoro každý druhý, v České republice ho má dle posledních údajů společnosti Mediaresearch asi každý třetí. Za uplynulé tři měsíce si jen u Apple koupilo smartphone 37 milionů lidí. Rostoucí počet stáhnutých aplikací a rostoucí počet prodaných telefonů, do kterých se aplikace dají stahovat, spolu přímo souvisí.

Dohromady je k dostání na App Store něco přes půl milionu aplikací, které pomáhají uživatelům smartphonů při práci, sportu, slouží k zábavě nebo k získávání informací. Mezi nejstahovanější aplikace patří hra Angry Birds nebo aplikace pro Facebook.

Zdroj: www.mashable.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.