Banka Nordnet dokazuje svou transparentnost upřímností na hraně

1. 12. 2014 | Petr Michl
My máme AirBank, Skandinávie Nordnet aneb Ani reklamy bank nemusí být žádná nuda.

Reklamy na banky a finanční instituce jsou obecně pěkná nuda. Nemít spoty od AirBank, vlastně bychom na našem trhu ani nic narušující obvyklá klišé neměli. Hráče, který chce dělat věci jinak, mají i ve Skandinávii. Banka Nordnet operující v Dánsku, Finsku, Norsku a Švédsku uveřejnila sérií spotů, které dávají na odiv transparentnost finanční instituce víc než originálním způsobem.

Hlavní postava reklam bez okolků přiznává: Jsem herec a dostal jsem 8 tisíc dolarů, abych vám řekl, jak je Nordnet skvělý ve srovnání s jinými bankami. Vybrali si mě protože sem pohlednější než skutečný CEO společnosti a vypadám v obleku úspěšně."  Po krátké pochvale podřízené sedící u počítače dodává:  „A teď procházím touto moderní kanceláří, kde si dám kávu s dalším hercem, kterého jsem předtím nikdy nepotkal."  Přitom se samozřejmě oba zasmějí jako staří známí. Může se vám to zdát přitažené za vlasy. Otevřená hra Nordnetu i v tom, jak se dělají reklamy, ale skvěle podtrhuje claim Welcome To Transparent Banking".

Další spoty pak mají kratší stopáž, která se vždy vejde do 20 vteřin. I zde se ovšem vyskytnou povedené momenty. Třeba, když herec za chůze kancelářskou chodbou sebevědomě přiznává: ... jsem tu, abych vám řekl, že Nordnet je nejlepším místem na světe pro vaše úspory i investice."   Přitom ho okřikne hlas režiséra mimo záběr: Ne, to nemůžete říkat. Musíte říct "jedno - z - nejlepších"."Bezmála nádech černého humoru mají i další spoty.   „Je to vůbec skutečný scénář?" dumá herec nad textem: "Víte co byste měli zkusit? Svěřit své peníze náhodným lidem na internetu."  Dle nás je. Nordnet se totiž zdá být poctivým žákem anti-marketingu značky piva Newcastle Brown Ale. Takto upřímný přístup k reklamám rozhodně nemůže mít každý. Tleskáme však všem, kdo se na tuto cestu vydali.Zdroj: AdWeek

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: