BBC omezí webové služby a propustí 360 lidí

25. 1. 2011 | ČTK
Britská mediální společnost BBC sníží během dvou let o čtvrtinu rozpočet pro své webové služby, zruší 180 svých internetových stránek a propustí 360 lidí. Oznámil to dnes šéf BBC Mark Thompson. Rozpočet BBC Online se sníží ze 137 milionů na 103 milionů liber (2,9 miliardy korun). Na vytváření webových stránek BBC pracuje nyní přes 1600 lidí. Celá BBC má skoro 23.000 zaměstnanců.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Britská mediální společnost BBC sníží během dvou let o čtvrtinu rozpočet pro své webové služby, zruší 180 svých internetových stránek a propustí 360 lidí. Oznámil to dnes šéf BBC Mark Thompson.

Rozpočet BBC Online se sníží ze 137 milionů na 103 milionů liber (2,9 miliardy korun). Na vytváření webových stránek BBC pracuje nyní přes 1600 lidí. Celá BBC má skoro 23.000 zaměstnanců.

Jde o součást úsporných opatření, které BBC zavádí poté, co se její rozpočet snížil skoro o 20 procent. Loni na podzim vedení BBC totiž přistoupilo na to, že se koncesionářské poplatky na šest let zmrazí. Společnost současně převezme financování vysílání do zahraničí BBC World Service, které dosud platilo ministerstvo zahraničí, a některých dalších služeb.

Kromě úspor čeká webové stránky BBC rozsáhlá reorganizace, která má vést k tomu, že budou výraznější a současně budou méně konkurovat komerčním médiím. BBC slíbila, že se bude na webu věnovat méně sportu, showbyznysu a celebritám a více se zaměřovat na kulturu, umění a naučné pořady.

Letos bude uzavřeno na 180 stránek, které BBC připravuje - například stránka pro teenagery Switch nebo Video Nation zaměřená na dokumentární pořady. Ubude také fór a blogů. BBC bude na stránkách více používat technologie, která namísto redaktorů automaticky doplňuje obsah stránek.

Naopak má být posílena úspěšná služba iPlayer, kterou loni používalo o 30 procent víc lidí, než v roce 2009. Tato stránka umožňuje si přehrát pořady BBC vysílané za posledních sedm dní.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: