Boty na basket i do vesmíru. Nové Nike vznikly ve spolupráci s NASA

31. 1. 2019 | Vozková Kristýna
Co mají společného Nike a NASA? Kromě snahy inspirovat mladé lidi k plnění snů spolu vytvořily stylovou kolekci oblečení a vesmírem inspirované tenisky.

Značka Nike představila novou kolekci oblečení a obuvi, která vznikla ve spolupráci s americkým Národním úřadem pro letectví a vesmír. Na tvorbě speciálních tenisek se navíc podílela také hvězda NBA Paul George.

Kolekce zahrnující mikiny, trika, ponožky, kalhoty, kšiltovky nebo batohy je vyvedena v barvách NASA a obsahuje také různé nášivky, citáty a loga s vesmírnou tématikou. Má tak propojovat to nejlepší z obou světů – „vesmírného” a sportovního. Přemýšlíte, co mají vlastně společného? Podle tvůrců kolekce především snahu učinit každý lidský krok stejně významným, jako byly ty na Měsíci. Kolekce má inspirovat mladé lidi k tomu, aby se nebáli ve svých snech létat vysoko, ať už jako astronauti, basketbaloví hráči nebo cokoliv jiného.

Trvalo několik měsíců najít vhodné materiály zaručující pohodlí a lehkost, ale zároveň odolnost materiálu i v extrémních podmínkách. Jedná se koneckonců o tenisku vyvinutou NASA.  Paul George měl možnost si v Kennedyho výzkumném středisku v Orlandu na jeden den vyzkoušet, co to obnáší být skutečným astronautem. Lehkost finálního produktu zaručuje speciální technologie zvaná Zoom Air,  trakce podrážky je inspirována měsíčními krátery a její výsledný vzorek sestavil algoritmus na základě pečlivé analýzy pohybu basketbalisty během hry.

Co se týče designových vychytávek, nemůže chybět znak NASA a Apollo 14, americká vlajka a štítek s nápisem „Remove Before Flight“. Najdeme zde ale i několik odkazů na Paula George. „Vyrůstal jsem v Palmdale v Kalifornii, kde má NASA velkou základnu, o které ví spousta lidí,“ objasnil důvod své spolupráce na tvorbě kolekce. Na špičce boty se tak nachází směrovací číslo Palmdale – 93552 a patu zdobí Paulův oblíbený citát volně přeložený „Neříkej mi, že je hranicí nebe/obloha, když jsou na Měsíci lidské stopy.”

Speciální kolekce je v prodeji od 26. ledna a její cena vás na Měsíc překvapivě nevystřelí. Vesmírné tenisky pořídíte za zhruba 2600 korun.

Zdroje: nike.com, lacriaturacreativa.com, collectspace.com

Štítky dokumentu: Budování značky Podpora prodeje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: