Centrum Galilea bude podle zákulisních informací v Praze

25. 10. 2010 | ITO
Přestože do oficiálního rozhodnutí je ještě daleko, již teď se v kuloárech mluví o tom, že Česká republika má vítězství v boji o centrum evropského navigačního systému Galileo v kapse. O prohlášení jednoho z diplomatů, který již teď Prahu označil za vítěze, informoval Český rozhlas 1.

Vesmír,  zdroj: www.wikipedia.org

Přestože do oficiálního rozhodnutí je ještě daleko, již teď se v kuloárech mluví o tom, že Česká republika má vítězství v boji o centrum evropského navigačního systému Galileo v kapse. O prohlášení jednoho z diplomatů, který již teď Prahu označil za vítěze, informoval Český rozhlas 1. Finální rozhodnutí by mělo padnou na schůzce na počátku prosince - jednání o přestěhování centrály z jejího provizorního sídla se již dostalo do oficiální agendy.

Pro Českou republiku by se jednalo o velmi prestižní záležitost, která by měla vliv na dotváření mediálního obrazu na západ od našich hranic. Podle komunikačních odborníků se jedná o velmi dobrý způsob, jak být často vidět - zejména v době, kdy se projekt Galileo chystá na své spuštění. Česká republika by tak mohla prohloubit svůj zbytečně mělký obraz země s kvalitním zázemím pro vědecké projekty.

Pokud bude centrála Galilea skutečně sídlit v Praze, pravděpodobně jí budou poskytnuty prostory bývalé České konsolidační agentury na nábřeží Kapitána Jaroše.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: