CzechTourism přichází s novou aplikací Kudy z nudy - Tipy na výlety

29. 6. 2021 | redakce
Chcete dobrý tip na výlet? Agentura Czech Tourism přichází s vylepšením své aplikace, která je nově dostupná i v off-line módu a zahrnuje například panel vytíženosti lokality.


Zdroj: Czech Tourism

Agentura CzechTourism připravila pro uživatele cestovatelského portálu Kudy z nudy prázdninovou novinku v podobě vylepšené mobilní aplikace Kudy z nudy - Tipy na výlety. Aktualizovaná aplikace je nově dostupná i v off-line módu, zahrnuje panel vytíženosti lokality, širší obsah v mapě a je dostupná v anglickém jazyce. Vylepšení se dočkalo také uživatelské rozhraní, které má být přehlednější.

„Největší potenciál vidím ve dvou pilotních funkcionalitách: ve sledování vytíženosti turistických míst a v automatických překladech do angličtiny.  Anglickou verzí cílíme na cizince žijící v Česku a pokud se překlady osvědčí, může aplikace sloužit všem zahraničním turistům přijíždějícím do Česka,“ říká Jan Herget ředitel České centrály cestovního ruchu CzechTourism a pokračuje: „Ukazatel vytíženosti má potenciál pro řízení cestovního ruchu. Do pár měsíců, až se do něj načtou potřebná data, bude užitečným pomocníkem, který turistům ušetří čas a zkvalitní cestovatelský zážitek.“

Cestovatelský portál Kudy z nudy je hlavním nástrojem podpory domácího cestovního ruchu České centrály cestovního ruchu – CzechTourism, která je provozuje od roku 2004. Inspiraci na dovolenou nebo výlet po Česku hledá v hlavní sezoně na Kudy z nudy asi 100 tisíc lidí denně.

Na Facebooku se Kudy z nudy prezentuje od roku 2009, počet fanoušků stránky překročil 500 tisíc a na Instagramu 100 tisíc. Novou verzi aplikace pro CzechTourism realizoval Mapotic s. r. o. Aplikace Kudy z nudy - Tipy na výlety je zdarma ke stažení pro Android i iPhone.

 

Přehled aktualizací mobilní aplikace

 

Domovská obrazovka Objevuj

K seznamům turistických cílů a akcí v regionech po celé ČR nově přibyla obrazovka s výběry spravovanými redakcí kudyznudy.cz. Místo dlouhého hledání a filtrování v seznamech se uživatelé mohou inspirovat redakčním výběrem, který se mění podle sezony několikrát měsíčně.

Informace o obslužnosti

Na stránce s detailním popisem jednotlivých bodů se nově zobrazují (i v mapovém pohledu) také tipy na užitečná místa v okolí turistických cílů. Pro pilotní spuštění této funkce byla přidána data od partnerů jako je WC kompas (veřejné toalety), Adresář farmářů (farmy po celé ČR) a také data z otevřených databází. Kromě toho obsahuje také tipy na parkování, nejbližší bankomaty a další služby.

Vytíženost míst

Užitečným pomocníkem na cestách je nová funkce zjišťování nejvytíženějších časů v dané lokalitě. Aplikace nabízí odhad vytíženosti, díky které se mohou cestovatelé vyhnout hodinám s nejvyšším předpokládaným množstvím jiných návštěvníků.

Off-line verze

Po této funkci nejvíce volali sami uživatelé. S omezením některých funkcí vyžadujících připojení je nyní možné aplikaci používat i v místech bez signálu či při vypnutí mobilních dat.

Multijazyčnost

Rozhraní aplikace i obsah je nyní dostupný i v anglickém jazyce. Rozhraní aplikace bylo vedle češtiny převedeno kompletně také do anglického jazyka. Aplikace tak dle jazyka zařízení uživatele rozpozná jazyk systému a cizojazyčným uživatelům automaticky nabídne anglické jazykové rozhraní.

Pomocí cloudových překladových nástrojů aplikace nabízí automatické překlady obsahu každé z tisíců akcí a aktivit, které do aplikace přichází z redakčního prostředí. jakákoli aktualizace na webovém portálu kudyznudy.cz se během několika minut projeví i v aplikaci. Využité cloudové nástroje nepracují pouze se slovníkovým překladem, ale integrují pokročilé nástroje včetně strojového učení a postupného zdokonalování překladů. Anglickou verzi, která nyní funguje v pilotním provozu, bude možné rozšířit o další jazyky.

 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: