Dětí získají na Facebooku konečně identitu. Alespoň na fotografiích

2. 4. 2015 | Dan Škvařil
Facebook myslí na děti. V nové funkci bude možné seskupit všechny fotografie vašich potomků do jednoho alba. A marketéři budou mít o cíl víc.


Děti mladší 13 let dostanou na Facebooku konečně vlastní identitu. Nezískají samostatný profil, ale jejich rodiče je budou moci na fotografiích označit jejich jménem.

Virtuálním otcem dětského alba je Dan Barak, produktový manažer Facebooku. Barak na stránkách sociální sítě vysvětluje, jak projekt vznikl. Protože sám náruživěna Facebooku sdílel fotografie svého malého syna, uvědomil si, že s postupem času se obrázky hromadí na mnoha místech bez ladu a skladu. Na základě toho pak začal vyvíjet nový způsob řazení fotografií s dětmi.

Inspirací mu byly i postupy ostatních uživatelů sociální sítě: „Náš tým provedl malý výzkum mezi rodiči, kteří na Facebooku sdílejí fotografie svých dětí. Zjistilo se, že 65% z nich označuje na fotografii také svého partnera, aby mohlo obrázky sdílet i s jeho přáteli. Nová funkce umožní označit dítě na fotce a sdílet jej s vašimi a partnerovými přáteli. Fotografie se budou zároveň shromažďovat do jednoho alba.


Abyste mohli dětské album používat, stačí jít do záložky rodina a vztahy pod nastavením vašeho profilu. Vedle jména svého dítěte objevíte možnost přidat album. Pokud jste na Facebooku oficiálně v partnerství, můžete do alba zahrnout také svého partnera. Dalším krokem je připisování fotografií, kde jste vy nebo partner, albu dítěte. A od teď máte konečně obrázky vašeho potomka na jednom místě.

A album můžete dokonce vytvářet také pro svého domácího mazlíčka.

Produkt však přináší výhody i těm, kdo se dětem na Facebooku chtějí vyhýbat. Budou totiž moci fotografie s označením dětského alba rovnou skrýt ve svém newsfeedu. Dalším, podle Dana Baraka však nezamýšleným, efektem, je potenciál pro reklamu. Abyste mohli mít dětské album, musíte být označeni jako rodiče. Tím se dostáváte do zorného pole reklam na zboží typu dětské výživy, oblečení nebo hraček.
Facebook už se dávno posunul z dob, kdy se týkal jen náctiletých, a tak čím dál více myslí také na rodiče. Funkce uchovávání fotografií dítěte na jednom místě pro ně bude jistě velmi přínosná. Ocení jej ale také samotné děti, poté, co vyrostou. Dostanou pak fotografie do svých rukou a budou se moci sami rozhodovat, v jakém stavu je na sociální síti ponechají.

„Kdokoli je na Facebooku, by měl kontrolovat svou identitu,“ komentuje Barak tento problém pro server Techcrunch. „Je to jejich soukromí a měli by s tím dělat, co uznají za vhodné. Pokud to chtějí odstranit, mohou tak učinit. Nebo to mohou zprostředkovat ještě více veřejnosti.“

Funkci je možné používat ve Spojených státech ode dneška na desktopových zařízeních, iOS a Androidu.

Zdroje: Facebook, Techcrunch

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.