Dildo z moře. MTV bojuje proti plastu v oceánech po svém

2. 6. 2017 | Jakub Hort
Miliony tun plastu končí ročně v moři. „Don’t f*ck the ocean. Do it with yourself,“ vzkazuje MTV obyvatelům Brazílie a vytvořila pro ně speciální produkt.

Plastu trvá několik stovek let, než se dokáže přirozeně rozložit v přírodě. Každoročně ale skončí téměř 8 milionů tun tohoto materiálu v oceánu. Pro představu, takové množství by pokrylo plochu 34x větší, než je ostrov Manhattan v New Yorku. Každý rok je to stále stejné a plast začíná ohrožovat život pod mořskou hladinou. A nikoho to nezajímá.

Proto brazilská verze televize MTV ve spolupráci s agenturou Africa vytvořila kampaň Don’t f*ck the ocean. Do it with yourself. Peprnější výraz má podtrhnout důležitost tohoto problému a přilákat pozornost všech. MTV nechalo sesbírat dostatečné množství plastu, který je v mořích k dispozici v hojném počtu, a nechalo z něj vytvořit zcela nový produkt. A aby dostáli názvu celé kampaně, nemohlo to být nic jiného než dildo.

A protože MTV je hlavně hudební televize je samozřejmostí, že musela vzniknout také chytlavá píseň s klipem.

Je až překvapivé, že problémy s plastem jsou obecně v širokém povědomí lidí, zájem o nějaký posun vpřed je ale mizivý a spíše klesá. S touto realitou bojuje MTV velmi provokativním způsobem, který je neotřelý, nový a svým tónem dokáže kampaň oslovit i mladé obecenstvo. Některá dilda byla také rozposlána influencerům a celebritám, které řeší životní prostředí nejen v Brazílii, ale i v zahraničí.

Zdroj: AOTW

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.