Durex uvedl kondomy s příchutí lilku. Jako reakci na zamítnutí #condomemoji

13. 9. 2016 | Jakub Hort
Durex prozatím boj o emoji pro bezpečný sex prohrává. A tak se rozhodl vytvořit kondomy s příchutí lilku.

Ochucené kondomy jsou obecně k dostání ve sladkých ovocných příchutích, jako je jahoda, grep nebo banán. Durex minulý týden na svém twitteru oznámil, že připravil zcela novou řadu kondomů s příchutí lilku. O pár hodin později ale vyšlo najevo, že Durex pouze využil emoji lilku, který se v konverzacích používá jako symbol pro sex.

A co tím vlastně Durex sledoval? Musíme se vrátit do roku 2015, kdy zahájil kampaň pro vytvoření emoji kondomu a podporoval tak bezpečný sex. Připomeňte si ji videem níže.

V srpnu došlo v jeho snaze k důležitému zvratu. Návrh tohoto emoji byl zamítnut a Durex jako odpověď na tento krok zahájil kampaň na kondomy s novou lilkovou příchutí. Tedy zeleninou, která v řeči (alespoň anglicky mluvících) miléniálů často nahrazuje pánské přirození. Výstřednost tohoto kroku je zřejmá na první pohled a na sociálních sítích se stal velmi propíraným tématem.

Už před zahájením kampaně za uvedením nového emoji si Durex udělal průzkum mezi mladistvými ve věku od 18 do 25 let. Vyšlo najevo, že pro 84 % z nich je jednodušší se bavit o sexu pomocí emoji než textem. Podle Durexu je diskutabilní, zda je zavržení emoji, která podporuje bezpečný sex, správné. Jeho hlavním cílem je umožnit lidem mluvit o bezpečném sexu v jazyce, který je jim blízký, tedy v emoji.

Sdružení, do kterého patří mj. firmy Adobe, Facebook, Apple, Microsoft nebo Google se stará o vývoj a rozšiřování standardu Unicode, jehož cílem je specifikovat reprezentaci textu v moderním softwaru. Zastává ale jiný názor než Durex, a tak bude lilek hrát stále prim v konverzacích se sexuálním podtextem.

Těžko si lze ale představit, že by toto rozhodnutí přesvědčilo Durex. Očekáváme, že kampaň bude nadále pokračovat a bude se snažit změnit názor členů sdružení.

Zdroj: Adweek

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: