Dva mladíci byli odsouzeni za podněcování násilí na Facebooku

18. 8. 2011 | BVo
Dva mladíci si odpykají čtyřleté tresty za podněcování výtržností na sociální síti Facebook, kde nabádali a vyzývali ostatní, aby se zapojili k rabování a násilnostem ve Velké Británii.

Dva mladíci ve věku 20 a 22 let si odpykají čtyřleté tresty za podněcování násilí na sociální síti Facebook. Soudce v Chesteru na severozápadu Anglie vynesl přísný verdikt za to, že nabádali a vyzývali ostatní, aby se zapojili k rabování a násilnostem ve Velké Británii. Ani jedna z výzev prý ale podle policie nezpůsobila přímé škody.


Mladší z mužů Jordan Blackshaw vytvořil na Facebooku událost s názvem „Smack Down Northwich Town“ (Zničte město Nothwich). Sraz naplánoval na pondělí večer před restaurací McDonald´s, ale kromě něj přišli už jen policisté, aby ho zatknuli.


Dvaadvacetiletý Perry Sutcliffe-Keenan založil webové stránky, které měli podněcovat k výtržnostem ve městě Warrington. Odkaz na ně pak odeslal svým přátelům na Facebooku.


Britský premiér David Cameron se nechal slyšet, že požaduje prošetřit, zda nelze nějakým způsobem omezit používání sociálních sítí Facebooku a Twitteru, které vzbouřenci využívají při plánování nepokojů. To však samozřejmě pobouřilo ochránce svobody slova.

 

Zdroj: www.mashable.com
 

Štítky dokumentu: Facebook Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: