Explodující hlavy a zvracení duhy aneb The Wall Street Journal vyzývá v nové reklamě čtenáře ke konzumaci kvalitního obsahu

11. 11. 2019 | Kristýna Vozková
„Pročtěte k vlastnímu názoru” nabádá The Wall Street Journal ve své nové kampani, která vyhazuje do povětří všechny emoji, hashtagy, meme i algoritmy, na kterých teď tolik lpíme.

The Wall Street Journal (WST) vyzývá ve své nové kampani s názvem „Read Yourself Better” čtenáře k tomu, aby si v dnešní době přehlcené informacemi a dezinformacemi dokázali najít čas a prostor pro četbu kvalitního obsahu. Zhruba minutu a půl dlouhý reklamní spot, který režíroval Juan Cabral, si bere na paškál všechny ty fake news, bulvární plátky a clickbaity,  všudypřítomné emoji, meme, filtry i hashtagy a nechává je velkolepě explodovat. Do vzduchu tak létají novinové stánky, billboardy s politickou propagandou, celá řada emoji (včetně oblíbeného hovínkového) a dokonce i několik lidských hlav. A je to paradoxně opravdu uklidňující podívaná.

Během ní diváka příjemný hlas vypravěče nabádá k tomu, aby četl lépe, protože nikdo nikdy neudělal nic velkého díky tomu, že četl něco malého". Spot končí pohledem na mladou ženu, která v rukou svírá svůj tištěný Wall Street Journal.

Za novou kampaní stojí newyorská agentura The&Partnership, která s WSJ již dříve spolupracovala. Justin Ruben, výkonný kreativní ředitel agentury, uvedl:

„Myšlenkou kampaně bylo především zdůraznit, jak moc je pro spotřebitele obtížné orientovat se v přetíženém mediálním prostředí a zjistit, komu důvěřovat a co stojí za přečtení. Chtěli jsme vytvořit vizuálně kreativní  svět, který také propadl tomuto informačnímu nepořádku."

WSJ se novou kampaní snaží přilákat nové odběratele. Během posledního čtvrtletí loňského roku dosáhl světoznámý deník více než 2,6 milionu odběratelů digitálního i tištěného formátu. V rámci tohoto úsilí také na několik dní zruší paywall, a čtenáři tak mají mezi 9. a 11. listopadem přístup k neomezenému počtu článků. Během následujících týdnů se mají na ulicích New Yorku objevit také speciální automaty, které kolemjdoucím umožní vyměnit staré výtisky časopisů a novin za nové aktuální vydání tištěného WSJ. 

Tištěný deník v závěru reklamního spotu je také jakousi poctou více než 130 leté historii značky. Suzi Watford řídící ve WSJ jeho sociální média uvedla na adresu kampaně: „Bylo nám jasné, že všechno, co vytváříme musí být prvotřídní kvality. I z toho důvodu jsme na kampani pracovali zhruba rok.” 

Kromě reklamního spotu, který je dostupný také ve zkrácené půlminutové verzi, zahrnuje kampaň také sociální média, tisk a display reklamu. Billboardy, které vyzývají k tomu, aby se lidé „pročetli k vlastnímu názoru”, „pročetli ze své komfortní zóny” a nedali tolik na hashtagy nebo algoritmy,  jsou kromě New Yorku k vidění také v ulicích Los Angeles, Denveru nebo Filadelfie.  V New Yorku by se měly objevit také dvě obří nástěnné malby tematického zaměření. 

Během posledních čtyř let se kampaním agentury The&Partnership podařilo zvýšit WSJ počet odběratelů o 40 %. Uvidíme, zda se značce podaří s novou kampaní, na které pracovala déle než rok, obdobný úspěch zopakovat.

Zdroje: thedrum.com, adweek.com, musebycl.io

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: