F8 představila novou „randící“ funkci na Facebooku a oznámila spuštění prodeje Oculus Go

3. 5. 2018 | Vozková Kristýna
Tindere, třes se. Facebook představil novou „randící“ funkci a Match Group vlastnící Tinder a online seznamku Match klesly akcie o téměř 20 %. F8 ale také uvedla na trh svou sestavu Oculus Go a předvedla několik vylepšení a rozšíření Messengeru, Instagramu a WhatsAppu.

Každoroční konference Facebooku F8 přišla letos poněkud nevhod. Ve spojitosti se skandálem Cambridge Analytica se zdá, že všechny zajímá stále jen to, jak se společnost vypořádává s únikem dat. Marka Zuckerberga tak čekal nelehký úkol přesvědčit investory, že se jim investice do Facebooku vyplatí a že má platforma stále co nabídnout. Představil publiku novou „randící“ funkci, oficiálně uvedl na trh Oculus Go a předvedl také rozšíření a vylepšení v rámci Instagramu, Messengeru i WhatsAppu.

Facebook dating

Po Tržišti přichází další nová funkce, tentokrát zaměřená na randění. Společnost představila Facebook Dating. Uživatelé si založí speciální „randící“ profil, který bude už od počátku v souladu s novými pravidly pro ochranu soukromí. Potom budou moci procházet různé skupiny a události a spojit se s lidmi podobných zájmů. Komunikace bude probíhat v rámci speciálního chatu odděleného od klasického Facebooku a Messengeru. Přestože Facebook zatím neoznámil, kdy hodlá „randění“ spustit, hned pár minut po oznámení nové funkce zaznamenala mateřská společnost Tinderu a OkCupid – Match Group pokles akcií o 20 %, z 46,22 dolarů na 31,12.

Oculus Go

Mark Zuckerberg oznámil také oficiální uvedení Oculus Go na trh. V prodeji bude v nejbližších dnech a v rámci ČR máte možnost sadu zakoupit například na Alza.cz za cenu 5999 korun. Platforma je plně podporovaná celou řadou výrobců a je kompatibilní s více než 1000 aplikacemi. Oculus Go umožňuje uživateli užívat si společenské akce jako zápasy, hry pro více hráčů nebo koncerty. Dále může také streamovat obsah z ESPN, Netflixu nebo Showtime.

Novinky na Instagramu - videohovory a sdílení ze Spotify a GoPro

Uživatelé Instagramu se dočkají videohovorů přímo z platformy. Zahájit videohovor bude možné přímo z konverzace a bude se jej moci zúčastnit více lidí najednou. Zároveň si hovor budete moci přenést na pozadí a nerušeně si během něj prohlížet svůj feed i sdílet různé příspěvky. Další novinkou v rámci Instagramu je také sdílení toho, co uživatel poslouchá ve Spotify, přímo na Instagram Stories. Tedy to, co dosud dělali lidé hojně s pomcí printscreenů. Stejně bude možné sdílet také nahrávky z Go Pro.

Nová podoba Messengeru

Messenger se představí v novém temném kabátku. Aktualizace mají podle VP společnosti, Davida Marcuse, ještě více usnadnit používání Messengeru a učinit jej atraktivnějším pro jeho uživatele.

Videohovory a samolepky na WhatsAppu

WhatsApp byl v porovnání s Instagramem a Messengerem vždy trochu zanedbávaným bratříčkem. Teď ale společnost představila několik rozšíření, mezi která patří mimo jiné skupinové videohovory a nové samolepky. Podle dat Facebooku sdílí denně 450 milionů uživatelů své příběhy prostřednictvím WhatsApp Daily a každý den je na platformě odesláno více než 65 miliard zpráv.  

Kompletní Keynote s Markem Zuckerbergem si můžete prohlédnout zde:

Zdroje:theverge.com, youtube.com

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: