Facebook, nebo Snapchat? Kroky modré sítě dále zmenšují vzájemné rozdíly

30. 3. 2017 | Jakub Hort
Facebook pokračuje s rozšiřováním možností využití videí a obrázků. A tak i nadále bez ostychu kopíruje Snapchat.

Na otázku, zda je lepší Facebook lepší než Snapchat, už za pár měsíců možná nebude možné odpovědět, protože Facebook bude Snapchat. Pokračuje v nastaveném trendu a z funkčních vlastností Snapchatu odebírá vše, co mu jen přijde pod ruku.

Už tento týden mohou uživatelé zařízení s operačním systémem iOS a Android vyzkoušet nové funkce facebookové aplikace. Nové možnosti, tedy alespoň v rámci mobilní aplikace Facebooku, se vám otevřou při klepnutí na ikonu fotoaparátu v levém horním rohu. V novém kameře zabudované přímo uvnitř aplikace můžete využít efekty tipu různých masek, rámů nebo interaktivních filtrů, které jdou jednoduše spojit s pořízenou fotografií či videem. Facebook se také bude spojovat s různými značkami a bude vytvářet speciální masky pro nadcházející filmy. Nyní je možné využít například masky z filmů Já padouch či Strážci vesmíru.

Co se asi tak děje v životě vašich přátel? Podívejte se do nových Facebook Stories, které vám podle již velmi známého formátu umožní sdílet s přáteli videa a fotky, které za 24 hodin zmizí. Stejně jako na Snapchatu, Instagramu nebo i Messengeru a WhatsAppu. Takovýto příběh můžete ze svými blízkými sdílet pomocí klidnutí na tlačítko „Your Story“.


Poslední novinkou z dílny Facebooku je možnost sdílet obrázky a videa jen s konkrétními přáteli a na omezenou dobu pomocí služby „Direct“. Když přes tuto funkci pošlete někomu video, dotyčný jej může zobrazit pouze jednou a potom mu zbývají 2 možnosti. Buďto si video ještě jednou přehraje, nebo vám pošle odpověď. Poté video nadobro zmizí.

Zdroj: Facebook Newsroom

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.