Facebook bude varovat před hackery placenými státy

21. 10. 2015 | Petr Michl
Velký bratr varuje před ještě „větším sourozencem". Facebook bude zasílat uživatelům upozornění při podezření, že se do jejich účtu nabouraly „státní entity".

Jako když váš velký bratr upozorňuje, že vám může hrozit nebezpečí od ještě většího sourozence. Podobně může působit iniciativa Facebooku, kterou včera oznámil ve svém blogovém příspěvku věnovaném počítačové bezpečnosti. Pokud nabude největší sociální síť dojmu, že byl váš účet zacílen nebo kompromitován útočníkem podezřelým z toho, že pracuje pro státní entitu", informuje vás o tom.

Dosud jsme vždy přijímali kroky k zajištění ochrany účtů, u nichž jsme měli podezření, že byly kompromitovány. Rozhodli jsme se přidat toto varování, když se budeme domnívat, že podobný útok mohl být sponzorován nějakým státem," napsal ředitel internetové bezpečnosti Facebooku, Alex Stamos, a dodal: Činíme tak, protože tyto typy útoků bývají pokročilejší a nebezpečnější než jiné. Zároveň radíme postiženým, aby učinili opatření nezbytná k zabezpečení jejich online účtů."

 

Facebook nikterak nespecifikoval, jak státní původ" u útoku zjistí. Varování tohoto typu ovšem učiní pouze v situacích, kdy budou důkazy silně podporovat jejich závěry". Uživatelé budou poté vyzváni k aktivování tzv. Login Aprrovals (de facto přihlášení ve dvou krocích skrze potvrzovací kód zaslaný přes SMS - pozn. red.) a bude jim doporučeno, aby si zabezpečily i účty na dalších online platformách.

Mimochodem Facebook není nedotknutelným ostrůvkem svobody. Odstraňuje četné příspěvky na základě soudních rozhodnutí a požadavků vlád. V mnoha případech proti tomu nelze nic namítat, v jiných jde o jasné přikyvování cenzuře. Tak se děje například u požadavků států jako Indie či Pákistán, které mají v legislativě zákony zakazující kritizovat vládní představitele či náboženství.Jen mezi lednem a červem 2014 vyhověl Facebook téměř 5 tisícům takovým žádostem ze strany Indie.

Více si můžete o tématu ochoty Facebooku hrát podle not nedemokratických států můžete přečíst v článku Mark Zuckerberg není Charlie.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: