Facebook nabízí ověřené účty top uživatelům

21. 2. 2012 | PeMi
Uživatelé s vysokými počty přihlášených odběrů si mohou polepšit oficiální identifikací.

Důraz na to, že je Facebook pro skutečné lidi z masa a kostí, je tu už od jeho počátků. Falešné účty jsou oficiálně zakázané a Facebook podporuje třeba i ověření přístupu k účtu přes mobilní telefon. Nyní nabízí největší sociální síť novou možnost lidem, kteří nejlépe využívají tlačítka „Suscribe“ – tedy těm nejpopulárnějším s největším počtem „odběrů“. Pokud totiž prokážou svoji identitu, mohou mít vedle svého jména svoji přezdívku či ji používat rovnou jako náhradu jména. Facebook bude „ověřené“ také častěji nabízet v „návrzích pro přihlášení odběru“.

Jak naznačuje obrázek výše, možností, jak prokázat svoji totožnost, je více. Třeba zaslání oskenovaného řidičského průkazu či pasu, zachránit situaci může ale například i kombinace rodného listu a průkazky z knihovny. Tato možnost ověření identity není volně dostupná. Upozorněnka s nabídkou se objeví jen vyvoleným. Za tímto krokem lze vidět další snahu legitimizovat „odběry“ a nalákat k jejich povolení více celebrit.

Techcrunch považuje tlačítko „Suscribe“ za jednu z největších hrozeb pro rozvoj Twitteru. Ten je totiž v mnohém poháněn právě snahou lidí o přístup k novinkám od jejich celebrit a idolů. Facebook se prý v poslední době výrazně snaží aktivizovat právě tento hvězdný segment uživatelů. Nová možnost ověření účtů je pak jen další pobídkou, která by to měla usnadnit.

Zdroje: www.marketingland.com, www.techcrunch.com

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace Twitter
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.