Facebook otevírá možnost živého streamingu videa i pro běžné uživatele

4. 12. 2015 | Kateřina Tauchenová
Majitelé iPhonů v USA mají od včerejška možnost sdílení živého videa na Facebooku. Kromě toho Facebook oznámil také zavedení možnosti tvorby pohyblivých koláží z fotek a videí.

Facebook posunul svou virtuální realitu zase o úroveň výše. Včera totiž oznámil zpřístupnění možnosti živého sdílení videa i běžným uživatelům. Zatím měli totiž tuto možnost jen celebrity, novináři a další veřejné osoby. Od včera je ale služba přístupná i majitelům zařízení s iOS ve Spojených státech. Zároveň Facebook oznámil také zavedení nového nástroje pro vytváření koláží z fotografií a videí.

Produktoví manažeři Facebooku Vadim Lavrusik a Thai Tran oznámili spuštění testování nástroje mezi běžnými uživateli prostřednictvím webových stránek portálu tiskového centra Facebooku. „Díky živému videu a kolážím umožníte svým přátelům a rodině, aby s vámi prožili daný moment, jako by byli skutečně s vámi,“ píše se v úvodu oznámení, které dále popisuje, jak novinky fungují.

Uživatelům Facebooku, kterým už je služba přístupná, se při sdílení statusu objevila nová ikonka zastupující živé video. Jejím prostřednictvím je pak možní sdílet živé video stejně tak, jako to bylo dosud běžné u videí natočených předem. Během sdílení uvidí uživatel počet a jména lidí, kteří jeho streaming živě sledují, nově příchozí a odchozí sledující a také příliv komentářů v reálném čase. Ve chvíli, kdy uživatel streaming videa ukončí, je záznam uložen na jeho Timeline stejně jako jakékoliv jiné video. Uživatel se pak může sám rozhodnout, zda si tam záznam ponechá, nebo jej raději smaže.

Videa se budou zobrazovat jako všechny ostatní příspěvky v news feedu. Během sledování živého videa si ale každý bude moci pomocí tlačítka „Odebírat“ zajistit, aby dostal upozornění pokaždé, když daný uživatel zahájí streaming.

 

Pohyblivé koláže

Druhou novinkou, kterou Facebook včera oznámil, je pak možnost vytvořit si pohyblivou koláž z fotek a videí přímo při procesu jejich sdílení. Těm, kteří si koláže oblíbili, tak odpadne nutnost nejprve poskládat fotky do koláže v příslušné aplikaci. Nový nástroj navíc umožňuje kombinovat fotky a videa.


Koláže bude možné vytvářet po kliknutí na tlačítko „Sdílet fotku“. Aplikace pak nabídne uživateli jeho nedávno pořízení fotografie, které lze jednoduše přemisťovat či odebírat. Nástroj pro vytváření koláží byl včera spuštěn ve verzi pro iPhone a uživatelé operačního systému Android se na něj mohou těšit na počátku příštího roku.

Ruku v ruce s uvedenými novinkami jde i kosmetická úprava vzhledu mobilní verze sdílení statusů. Facebook momentálně teestuje na úzkém kruhu uživatelů iOS i Android nový vzhled okénka „Co se vám honí hlavou?“.

Po jeho rozkliknutí by se v nové verzi mělo objevit menu všech variant příspěvků, které bude možné na Facebooku sdílet. To nejen usnadní orientaci v současných možnostech sdílení, ale také vytvoří prostor pro přidávání nových nástrojů.

 

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: