Facebook představil 2 nové možnosti pro nákup videoreklamy, In-Stream Reserve a ThruPlay

2. 10. 2018 | Milada Zemanová
Nové způsoby pro nákup a doručování videoreklam mají inzerentům zajistit větší kontrolu nad umístěním reklam. Umožní propojení s konkrétními autory videí i platbu až v případě zhlédnutí celé reklamy.

Facebook i nadále dokazuje, že se chce zaměřovat na video a představil reklamní formáty In-Stream Reserve a ThruPlay. Ty mají poskytnout inzerentům větší kontrolu nad jejich reklamami a v některých bodech vycházejí z možností inzerce, které nabízí YouTube.

Podle Facebooku jsou tzv. in-stream reklamy velmi populární a efektivní, obzvláště pro propagaci značky. Přichází proto s nástrojem In-Stream Reserve, který umožní oslovit uživatele sledující konkrétní vydavatele a autory. Reklamy jsou tak předem zakoupeny a doručeny cílovému publiku, které je ověřeno agenturou Nielsen. Kromě toho mohou inzerenti vybírat z tematických kategorií, jako je sport, móda, zábava, apod. Jedná se tedy o pokročilou funkci nákupu reklamního umístění.

Jennifer MacKenziová, víceprezidentka marketingu ve společnosti Nationwide, k tomuto nástroji uvedla:

Vzhledem k tomu, že mediální mix Nationwide chce zohledňovat nové spotřební návyky pro mobilní uživatele, je stále důležitější zajistit, aby naše reklamy byly spuštěny s prémiovým obsahem na mobilních platformách, jako je Facebook. Proto jsme jednou z prvních značek, která testovala nákup videoreklamy prostřednictvím služby In-Stream Reserve a jsme spokojeni s výsledky. Budeme i nadále využívat In-Stream Reserve jako způsob pro oslovení našeho klíčového publika na smysluplných místech.”

In-stream reklamy se nachází ve videích ve feedu uživatele, ale také na platformách jako je Facebook Watch, a další. A právě u konkrétních show v rámci Facebook Watch je také testován In-Stream Reserve. Jedná se například o show Ball in the Family, Returning the Favor a Red Table Talk. Inzerenti si budou moci zvolit konkrétní show, u které chtějí zobrazovat své reklamy, případně se stát exkluzivním inzerentem zvoleného pořadu.

Dle vyjádření Facebooku je In-Stream Reserve ideální pro oslovení mladšího publika a uživatelů, na které se hůře demograficky cílí. Tato možnost je v současné době k dispozici pouze vybraným inzerentům, kteří cílí na publikum v USA.

ThruPlay pro celé reklamy

Formát ThruPlay umožňuje platit inzerentům pouze za reklamy, které diváci zhlédli až do konce nebo minimálně po dobu 15 sekund. ThruPlay bude nyní k dispozici ve Správci reklam pro všechna umístění na Facebooku, Instagramu a Audience Network.

Mallory Woodrowová, digitální inzerentka ze společnosti Buick, svou zkušenost s ThruPlay shrnula následovně:

Díky službě ThruPlay jsme byli schopni oslovit publikum, které celou dobu sledovalo naše video. Dosáhli jsme tak vyšší efektivity a míry dokončení.”

Tato platforma bude k dispozici všem inzerentům po celém světě v příštích několika týdnech.

Zdroje: Facebook, Wersm, Mashable

Kam dál?

V srpnu tohoto roku Facebook spustil nový nástroj s názvem Watch. Ten má konkurovat YouTube a pomáhat autorům vydělávat a lépe rozumět výkonu jejich obsahu.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.