Facebook představil Messenger 4. Je designově čistší a přehlednější

25. 10. 2018 | Milada Zemanová
Messenger 4 bude mít pouze 3 karty, jednodušší rozhraní, přehlednější design a měl by lépe sloužit svému účelu, tedy komunikaci. Současně však zanechává oblíbené vlastnosti jako například personalizaci barev.

Takzvaný Messenger 4 má být zjednodušenou variantou stávající verze a navíc chce nalákat i novým a elegantním rozhraním. Tato změna přichází v době, kdy chce Facebook získat zpět své uživatele. Ti v něj ztratili důvěru poté, co byl napaden hackery, kteří získali přístup k údajům 30 milionů lidí, včetně informací z jejich Messengeru.

Navíc podle společnosti Kelton Global, je jednoduchost Messengeru důležitá pro 7 z 10 uživatelů, což také vedlo k provedeným změnám.

The New Messenger

Say to the new Messenger. Starting today, we're rolling out a new, simplified design to make it easier to connect with the people you care about most.

Learn more: https://messengernews.fb.com/2018/10/23/say-hello-to-the-new-messenger-introducing-messenger-4/

#simplyMessenger

Posted by Messenger on Tuesday, October 23, 2018

Messenger 4 v rámci zjednodušení bude mít jen 3 karty (konkrétně Chat, Lidé, Objevuj) místo stávajících 9.

  • Karta Chat (Chats) slouží k zahájení konverzace a k jejímu pokračování. Také jsou zde nástroje pro vizuální komunikaci (např. fotoaparát).

  • Na kartě Lidé (People) najdete své přátele, jejich Stories a uvidíte každého, kdo je zrovna aktivní.

  • Po kliknutí na kartu Objevuj (Discover) se vám zobrazí přehled firem, budete si moci zahrát hru v rámci Instant Games, rezervovat si dovolenou, sledovat zprávy, apod.

Prostor pro personalizaci

Aktualizovaná verze bude obsahovat více bílého místa a méně rozptylujících prvků, přesto však ponechává prostor pro personalizaci. Uživatelé například budou stále moci měnit barvy chatujících bublin a poslouží jim k tomu nová barevná škála. I v rámci jedné konverzace bude možné využívat několik různých barev.

Stan Chudnovsky, víceprezident Messengeru, dále doplnil, že mají v záloze další novinky jako například Dark Mode. Těch se uživatelé mají dočkat již v blízké době.

Update se začíná postupně rozšiřovat již nyní a ke všem uživatelům by se měl dostat v průběhu následujících týdnů.

Zdroje: Facebook, Betanews, Wersm

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: