Facebook představil nové funkce Facebook Live

13. 1. 2017 | Milada Zemanová
Uživatelé se mohou těšit na vysílání nejen z FB aplikace, ale i z webu, analytiku i u osobních profilů a možnost z jedné FB stránky přistupovat do Facebook Live více uživateli.

Služba Facebook Live slouží svým uživatelům k vysílání svých videí živě a širokému publiku. Níže najdete přehled nově oznámených funkcí, které mají za cíl rozšířit možnosti svých uživatelů a nabídnout jim lepši prožitek.

Živé vysílání přímo z webu

Nově bude možné přejít do služby Facebook Live přímo z internetových stránek Facebooku, ať už z osobního profilu či byznys stránky. Jak Facebook uvedl: "Různé typy vysílání - jako každodenní videoblogy - těží z jednoduchého, stabilní nastavení fotoaparátu, a možnost služby Live na noteboocích a stolních počítačích usnadní tento styl vysílání.” Dosud byli uživatelé odkázaní na použití mobilního telefonu, nyní se dostanou ke snímání obrazu i web kamery. 

Pokud tuto možnost již máte na svém osobním profilu, najdete ji v sekci aktualizací.

U byznys profilů se tato funkce nachází v nově přidané sérii oken v horní části feedu.

Více uživatelů z jedné firemní stránky

Až do současné doby mohli spustit živé vysílání pouze adminové byznys stránky. S tímto novým nástrojem může ale správce stránky přiřadit práva spustit živé vysílání vícero uživatelům. Díky této aktualizaci, která je zaměřena především na novináře, mohou firemní stránky přidělit přístup k živému vysílání tolika přispěvatelům, kolika chtějí.


Tato funkce může být skvělým nástroj pro spolupráci s influencery a můžete jim předat přístup k živému vysílání bez toho, abyste je museli učinit administrátory stránky. Může tak skvěle pokrýt události, kdy chcete zachytit více hledisek a prezentovat je na vaší stránce.

 

 

Statistiky videí u osobních profilů

Další aktualizací jsou nové metriky videí. Ty jsou určeny pro videa vysílaná populárními uživateli z jejich profilů, na rozdíl od metrik, které byly k dispozici pouze u firemních profilů.

Na obrázku níže můžete vidět, že přibude tlačítko "See video insights" přímo do dolní části služby živého vysílání.

Tyto údaje budou obsahovat celkový počet zhlédnutých minut, celkový počet zobrazení a celkové zapojení uživatelů (reakce, komentáře a akce). Tato funkce bude ale k dispozici pouze u osobních profilů, které mají minimálně 5 tisíc followerů.

Připnutí komentáře

Další novinkou je možnost vysílajících připnout k videu nějaký komentář. Tato možnost pomůže vysílajícím se směrování rozhovoru.

"Live videa často získají mnoho připomínek během vysílání - lidé se zde vyjádřují více než 10 krát častěji než u běžných videí. Tato aktualizace umožňuje vysílajícím přizpůsobit své vysílání a zvýraznit konkrétní komentáře pro své diváky," uvádí Facebook na svém blogu.

Trvalé odkazy pro stránky

Tato funkce slouží k větší návštěvnosti Live profilů. Uživatel může na svůj Facebookový profil umístit trvalý odkaz, který je bude přesměrovávat na Live.

Crossposting dřívějších živých vysílání

Díky funkci crosspostingu může uživatel ihned po ukončení vysílání Live video uveřejnit na několik stránek současně.

Všechny tyto funkce mají posílit zážitek uživatelů s Facebook Live. Facebook plánuje další rozšíření a v následujících měsících uvidíme, jak budou úspěšná.

Zdroje: SocialMediaToday, Facebook

Kam dál

Zajímají vás další možnosti Fcebook Live? Přečtěte si náš článek o dalších 3 vylepšeních pro živá vysílání.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.