Facebook představuje Messenger Kids – bezpečný chat pro mládež do 13 let

5. 12. 2017 | Vozková Kristýna
Díky aplikaci Messenger Kids mohou být děti pod 13 let součástí facebookové komunity, aniž by se rodiče museli bát o jejich bezpečnost v online světě.

Facebook představil první aplikaci zaměřenou výhradně na dětiMessenger Kids. Ta umožňuje dětem pod 13 let bezpečnou komunikaci s rodinou nebo přáteli. Jedná se o samostatnou aplikaci, kterou rodiče stáhnou do tabletu nebo chytrého telefonu svého dítěte, ale mohou ji kontrolovat prostřednictvím svého facebookového účtu. Podle Facebooku se tak rodinám otevírá zcela nový a bezpečný svět online komunikace.

Messenger Kids nabízí malým uživatelům možnost videochatu, chatu, zasílání fotografií a videí své rodině a schváleným přátelům. Facebook navíc vyvinul speciálně pro tuto aplikaci tematické filtry, GIFy, rámečky i samolepky, a ke každé fotografii nebo videu je možné přidat zvukové efekty nebo použít různé kreslící nástroje. S touto appkou se vaše ratolesti nudit rozhodně nebudou.

V dnešní době mají děti už od útlého věku k moderním technologiím velmi blízko. Většina z nich používá smartphony nebo tablety s různými aplikacemi a přístupem k internetu. Tím se výrazně zvyšuje nebezpečí zneužívání dětí v online světě.

Právě tomu se nová aplikace od Facebooku snaží zamezit. Po stažení Messenger Kids musí rodič propojit aplikaci se svým facebookovým profilem a vytvořit mini-profil svého dítěte. K jeho založení není zapotřebí telefonu ani e-mailu, stačí jen jméno a fotka. Kontakty, se kterými se dítě může spojit, musí rodič nejdříve schválit. Rodič pak aplikaci spravuje skrze rozhraní Messenger Kids Parent Control. Pokud se vaše dítě chce spojit například s novou spolužačkou, musíte si vy nejdříve přidat do přátel jejího rodiče a ten vám pak umožní spojit se se svým dítětem. Trochu komplikované pro vás, ale na druhou stranu skutečně bezpečné pro vaše dítě. „To je velká výhoda Messenger Kids. V jiných aplikacích mohou děti kontaktovat, koho chtějí a naopak kdokoliv může kontaktovat je“, uvedl David Marcus za Facebook Messenger.

Aplikace je také navržena tak, aby byla v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů a ochranou dětí (COPPA). Speciální bezpečnostní filtry zabraňují dětem vyhledávat a sdílet nahotu či jakýkoliv sexuální či násilný obsah. Společnost dokonce vyčlenila speciální tým, který má za úkol na nevhodný či nahlášený obsah okamžitě reagovat. Zablokována je také služba sdílení polohy a platby online. Messenger Kids navíc nezobrazuje žádné reklamy a informace z aplikace nejsou ani využívány pro tvorbu jakýchkoliv reklam.

Uvedení aplikace na americký trh předcházelo dlouhých 18 měsíců příprav. Vývojáři spolupracovali s tisícovkou rodičů i expertů z oblasti vývoje dítěte, online bezpečnosti, dětských médií a technologií aby zjistili, jak správně přistupovat k výchově dětí v digitálním světě. Na vývoji aplikace se navíc podílely organizace jako National PTA nebo Blue Star Families.

Messenger Kids je v současné době k dispozici pouze v USA a jen v rámci Apple AppStore. V následujícíh měsících však bude k dispozici i pro Amazon App Store a Google Play. Více informací o aplikaci naleznete na stránce messengerkids.com.

Zdroje: newsroom.fb.com, techcrunch.com

 

Kam dál? 

Děti jsou na internetu vystaveny velkému riziku. Do boje proti zneužívání dětského obsahu se pustil také YouTube, který ze své platformy vymazal několik kanálů, které zobrazovaly nevhodný dětský obsah. Více se dočtete v článku YouTube zpřísňuje pravidla pro kanály s dětským obsahem.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: