Facebook přichází s minipřehrávačem Spotify přímo v aplikaci

28. 4. 2021 | Petr Michl
Nač chodit na Spotify, když může Spotify přijít za vámi. I na Facebook.Partnerství Spotify a Facebooku je již zavedené. Právě díky němu můžete na ve Stories doplňovat hudební podklad z rozsáhlého katalogu streamovací služby. A nyní můžete přímo na Facebooku poslouchat celé písně, ne jen ukázky.

Služba je dostupná v aplikacích Facebooku pro iOS i Android a zvolená píseň dohraje, i když je vypnete. Cíl je známý: přimět uživatele k tomu, aby zůstali na Facebooku delší čas. V minulosti Mark Zuckerberg tento zlatý grál mezi dílčími cíli vedoucími k většímu vystavení uživatelů reklamám upozadil ve jménu potírání clickbaitového nebo polarizujícího obsahu. U pouštění písniček nebo podcastů ale jde pozitivní uživatelská zkušenost a zážitek s delším časem stráveným na platformě doslova ruku v ruce. Výhodou pro Spotify je další příležitost, jak být svým uživatelům na doslech. V případě účtu zdarma s sebou nese pochopitelně i více puštěných reklam.

Uživatelé si mohou zapnout Spotify na pozadí prohlížení Facebooku i mnoha dalších aplikací už dávno. Výhodou je zde více příležitostí k objevování nové hudby a její snadnější sdílení s přáteli. Hudebníci si pak mohou slibovat vyšší konverze u svých příspěvků a reklam vyzývajících k poslechu.

Jak spustit minipřehrávač Spotify na Facebooku

    1. Zmáčkněte tlačítko „play“ u písně, kterou jste vy nebo někdo další sdíleli ze Spotify do News Feedu.

    2. Když budete používat minipřehrávač poprvé, klikněte na „Connect“ pro pokračování.

    3. Musíte být přihlášení ke Spotify. Pokud nebudete, Spotify vás k tomu vyzve.

    4. Minipřehrávač hraje, když se pohybujete v rámci aplikace. Můžete jednoduše přehrávání zastavit, nebo minipřehrávač vypnout.


Přehrávač čeká globální roll out. Nyní je už dostupný na 27 trzích, konkrétně ve státech: Argentina, Austrálie, Bolívie, Brazílie, Kanada, Chile, Kolombie, Kostarika, Dominikánský republika, Ekvádor, Salvador, Guatemala, Honduras, Indonésie, Izrael, Japan, Malajsie, Mexiko, Nový Zéland, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Jihoafrická republika, Thajsko, Uruguay a USA.
Zdroj: Facebook Newsroom

 

Kam dál?

Minipřehrávač Spotify je jen jedním z mnoha nových audiprojektů Facebooku. Mimo něj pracuje také na kopii Clubhouse, podpoře podcastů a nové funkci Soundbites.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: