Facebook přidal možnost hrát video hry v Messengeru

1. 12. 2016 | Kateřina Tauchenová
Po možnosti sledování videí, čtení článků nebo nakupování přidává Facebook do Messengeru další funkci - hraní videoher. Mimo něj je uživatelé mohou hrát i přímo v news feedu.

Lidé na Facebooku tráví mnoho času. Přesto stále existuje mnoho věcí, které dělají mimo něj. Facebook ale soustavně pracuje na tom, aby se počet online aktivit prováděných jinde, co nejvíce snížil. A daří se mu to celkem dobře. Kromě nakupování, sledování videí nebo čtení článků už je nyní možné hrát na Facebooku i videohry.

Možnost hrát videohry v rámci aplikace Messenger nebo přímo v news feedu spustil Facebook v úterý. Hry mohou uživatelé hrát sami nebo proti svým přátelům, a to bez nutnosti instalace extra aplikace. Hry totiž fungují na principu HTML5 a uživatelé je mohou hrát jak v rámci samotné aplikace Facebook nebo Messenger pro mobily, tak v prostředí webového prohlížeče. Princip fungování je podobný, jako je tomu u rychle se načítajících Instant Articles. 

Instant Games, jak se nová funkce jmenuje, lze začít hrát po kliknutí na novou ikonku herní konzole, která je umístěna v dolní části obrazovky přímo nad řádkem pro psaní zpráv.

Hry je možné hrát buď jako jednotlivec, nebo jako souboj mezi dvěma a více uživateli zapojenými do jedné konverzace v Messengeru. V rámci news feedu je pak hry možné hrát po kliknutí na záložku Instant Games umístěnou v levé části obrazovky.  V news feedu je navíc možné objevovat nové hry díky doporučením, sdíleným příspěvkům obsahujícím odkaz na hru, veřejných výzev nebo facebookovým stránkám jednotlivých her.

Podle oficiálního vyjádření Facebooku si aktuálně uživatelé mohou v nejnovějších verzích aplikací Facebook a Messenger vybrat ze 17 her. V budoucnu by se ale měl jejich počet dále zvyšovat.

Instant Games jsou momentálně dostupné ve 30 zemích (Facebook ale nezveřejnil, ve kterých) v operačních systémech iOS v8 nebo novějších a Android ve verzi 5 nebo novějších.

V redakci nám zatím Instant Games nefungují. Pokud vy už možnost zahrát si v rámci Messengeru nebo news feedu máte, dejte nám vědět v komentářích.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.