Facebook přidal profilům uživatelů sekci odborných znalostí

11. 9. 2013 | Petr Michl
Nevystavujte své odborné schopnosti jen na LinkedIn, teď už můžete i na Facebooku (a tam se pilný HR pracovník stejně podívá).

Facebook minulý týden rozšířil potichu možnosti osobní sekce uživatelských profilů. Mimo svého vzdělání a práce můžete nyní doplnit i své odborné znalosti – tedy položku, která je jedna z nejdůležitějších u profilů na LinkedIn. V něčem to dává smysl. Opravdu poctiví pracovníci HR oddělení si při náboru stejně prohlédnou i vaše facebookové účty, aby viděli, jestli se ten Mirek Dušín ze CV ve skutečnosti příliš často neopíjí a nehlásá veřejně názory v rozporu s firemní politikou a dobrými mravy.

Doplnit informace můžete v sekci Informace (About), položka "Odborné znalosti" se objevuje pod políčkem pro vaše zaměstnání. Po přidání schopností a jejich rozkliknutí se dostanete na novou stránku, kde budou zobrazeni vaši přátelé, s kterými konkrétní profesní um sdílíte. Najdete zde ale i tipy na stránky, které jsou s daným tématem spojeny. Právě toto může být poměrně užitečná funkce. Je známo, že HR pracovníci povzbuzují hledání nových zaměstnanců v sociálním okruhu zaměstnanců firmy a loví pochopitelně přednostně i ve své „síti". Takto budou mít práci ještě více ulehčenou.

Zdroj: Sociobits.org

Štítky dokumentu: Facebook LinkedIn

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: