Facebook přidává novou emoji Reakci hodící se do pohnutých časů

21. 4. 2020 | Petr Michl
Na „Haha“ to teď moc není a smutným smajlíkem ničemu nepomůžete. Na Facebooku a Messengeru budete nově moci vyjadřovat emoce s pomocí Reakce „Care“ — říká, že vám na někom či něčem záleží.

Vznik tzv. Reakcí byl motivován tím, že dávat palec nahoru se v mnoha případech nehodí — od dojemné vzpomínky na zemřelého dědečka přes status z čekárny pohotovosti až po půlhodinovou frontu na veřejnou toaletu. Vyřešil to dodáním 5 dalších reakcí.  Od října 2016 můžeme mimo lajkování („To se mi líbí“) označit příspěvky s pomocí srdíčka jako „Super“, nebo přidat i další emoji „Haha“, „Paráda“, „To mě mrzí“ a „To mě štve“.

Nová doba si ovšem žádá nové emoce. Nyní se v Menlo Parku rozhodli, že dosavadní Reakce doplní ještě o emoci „Care“ zobrazenou jako žluté emoji držící srdce pro Facebook, pulzující srdce v jakémsi magenta odstínu vyjádří to samé na Messengeru.

 

Překládat „Care“ jako „Péče“ by bylo nepřesné. Když pod nějaký příspěvek vložíte tuto Reakci, vyjadřujete lidskou sounáležitost — to, že vám to není jedno.

Alexandru Voica zastávající ve Facebooku pozici EMEA Tech Communications Manager k tomu uvedl:

„Víme, že jsou nyní nejisté časy, a chtěli jsme, aby lidé mohli vyjádřit svou podporu přátelům a rodině způsobem, z kterého poznají, že na ně myslí.“

Tato nová Reakce ovšem určitě nenajde uplatnění jen v okruhu nejbližších. Mnoho společností, včetně té české, ukázalo velkou míru vzájemné empatie a pomoci. Virtuální vyjádření těchto emocí tak v současnosti přijde vhod.

Štítky dokumentu: Facebook Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: