Facebook připravuje tmavý režim

15. 8. 2019 | Petr Michl
Kdyby uměly vaše oči tleskat, tak o sebe plácají nadšením. Hlavně v noci.


Zdroj: Stock photo of dark mode. Shutterstock

Prohlížet si v noci feed Facebooku nemusí být pro oči nic příjemného. Bílá barva pozadí ve tmě prostě vypaluje oči. Nyní to vypadá, že v Menlo Parku testují tmavý režim. Asi tak o 15 let později, než bychom si představovali, ale přece.

Upozorňuje na to Jane Wong, mnoha přechozími odhaleními prověřená „spotterka“ testů novinek ze světa sociálních médií. Jí ulovený printscreen  (na základě nalezení změny v kódu aplikace) si můžete prohlédnout níže. Je z něj patrné, že nejde o finální verzi. Dle Jane Wong to dokládá třeba to, že někde je splývá písmo s pozadím.


Zdroj: Jan Manchun Wong

Facebook tuto informaci nepotvrdil. I kdyby se vyjádřil, pravděpodobně by to bylo ve formě klasické floskule, že neustále pracují na zlepšení. Facebookem vlastněný Messenger nicméně už svůj „dark mode“ má, a tak je jen logické, že by ho měla dostat i „mateřská“ aplikace. U chatovací odnože Facebooku uplynulo od prvního prosáknutí zmínek o testování k aktuálnímu nasazení v dubnu 2019  několik měsíců. I to je proto rozumný odhad toho, jak dlouho budeme čekat na temno na displejích i v případě aplikace Facebooku.

Zdroj: Jan Manchun Wong

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.