Facebook říká: 85 % uživatelů se aktivně podílí na tvorbě obsahu

31. 7. 2012 | BeDa
Jsou uživatelé na Facebooku opravdu aktivnější než na jiných sítích?

Facebook se blíží miliardě uživatelů, nedávno oznámil, že se jeho uživatelská základna rozrostla na 955 milionů aktivních měsíčních uživatelů. Pravdou ale je, že ne všichni musí mít na Facebooku svůj účet. Aktivním uživatelem Facebooku se totiž člověk stane v okamžiku, kdy například klikne na nějaké facebookové tlačítko integrované na stránce společnosti nebo třeba bloggera.

Počet uživatelů ale není všechno. Záleží i na tom, jestli jsou uživatelé aktivní. Jak je na tom Facebook? Podle Roberta D’Onofria, který má u Facebooku na starosti průzkum mezi uživateli, se 85 % uživatelů aktivně podílí na tvorbě obsahu. Ale i tady je potřeba dovysvětlit si, co si Facebook pod touto aktivitou představuje. Kromě klasického psaní statusů, přidávání fotek a videí, jsou to i na čas méně náročné činnosti jako lajkování či sdílení kamarádova postu.

Podle Facebooku je pochopitelně 85 % vysoký podíl zapojení. Na sociálních sítích totiž obecně dominuje pouze menší skupina aktivních jedinců. I zde zpravidla platí pravidlo 80/20, kdy 80 % veškerého obsahu vytváří 20 % uživatelů. Podle studie společnosti Yahoo z loňského roku je autorem 50 % všech tweetů skupina čítající asi 20 000 uživatelů. To ale podle D’Onofria není případ Facebooku.

Další podrobnosti o konkrétních aktivitách plánuje Facebook zveřejnit později. Nyní pouze naznačil, že na činnost uživatelů se liší na základě jejich demografických charakteristik - uživatelé ve věku 25-44 let častěji používají geolokační aplikace, zatímco mladší uživatelé dávají přednost psaní statusů a zpráv.

Další specifikaci by mohl přinést nový nástroj Facebooku Talk Meter, který zjišťuje, o čem se na sociální síti nejvíce mluví. Momentálně ho Facebook testuje ve spolupráci s americkou televizní společností NBC na olympijských hrách v Londýně.

Zdroje: www.adage.com, www.allfacebook.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: