Facebook slibuje méně falešných fanoušků stránek – bude je automaticky mazat

3. 9. 2012 | Petr Michl
Nové změny v „systémech integrity stránek“ by měly znepříjemnit život firmám zprostředkovávajícím zapojení falešných fanoušků.

O tom, že fanoušci a lajky od uživatelů, kteří nemají o firemní sdělení zájem, ve skutečnosti nenesou žádný reálný přínos, jsme již psali mnohokrát. Evergreenem jsou i příběhy o nulové či pomalé reakci Facebooku na nahlášené podvodné účty, spam a porušení pravidel u FB stránek. Při více než 900 milionech účtů uživatelů musí být servisní podpora zákonitě poddimenzovaná, a tak to je vlastně docela pochopitelné. Facebook nyní ovšem říká, že posílil „systémy integrity stránek“ (Site Integrity Systems). Reálně by to mělo vést k tomu, že fanoušci stránek, jejichž původ bude vyhodnocen jako podezřelý, budou automaticky smazáni.

„Podezřelým původem“ se rozumí především lajky stránek vygenerované skrze malware a falešné účty. Facebook ve svém blogovém příspěvku, v němž změny oznamuje, mluví i o „třetích stranách“, které firmám takto získaný umělý „engagement“ nabízejí. Nové chytřejší systémy cílí na to, aby jim jejich podnikání co nejvíce znepříjemnily. V celkovém objemu interakce uživatelů by to nemělo představovat žádné zemětřesení. Facebook odhaduje, že díky popsaným změnám se počet lajků na stránkách sníží v průměru o méně než 1 procento.

Dle srpnového odhadu Facebooku tvoří 8,7 procent uživatelských účtů sociální sítě zdvojené, spamové a falešné účty či ty ve špatné kategorii (např. organizace a akce si založí osobní účet namísto FB stránek či skupin). Nové změny by měly napomoci k tomu, aby interakce na facebookových stránkách pocházela co nejvíce od reálných lidí.

Redakce doporučuje: Nakoupit si velké množství nepravých fanoušků škodí. Jen pak zhoršují šance na zapojení těch, kteří mají o příspěvky vaší společnosti skutečně zájem. Přečtěte si o tom více v článku Rozhovor s Ondřejem Jirešem: Obchod s hloupostí na Facebooku.

 

Zdroj: www.facebook.com/notes/facebook-security/
 

Štítky dokumentu: Facebook Rozhovory

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: