Facebook spouští testování zpoplatněného členství skupin

22. 6. 2018 | Kristýna Vozková
Facebook umožní správcům skupin zpoplatnit členství. Měsíční poplatky se budou pohybovat mezi 5 - 30 dolary.

Facebook nově umožní správcům zpoplatnit členství ve skupinách.  Dle oficiálního vyjádření investují správci do obsahu skupin a do komunit mnoho času a energie a měli by mít možnost získat pro své aktivity v rámci Facebooku finanční prostředky.

Poplatky se nebudou týkat stávajících skupin, ale nově vzniklých tzv. subscription groups. V testovací verzi se zpoplatnění bude vztahovat na skupiny se zaměřením na rodičovství, vaření nebo úklid. Cena za členství by se měla pohybovat mezi 5 - 30 dolary měsíčně.

Příkladem je například zpoplatněná skupina blogerky Sarah Muellerové – Organize My Home. Její původní stránka Declutter My Home inspiruje tisíce lidí k lepší organizaci a pořádku v jejich domovech.Členství ve výši 15 dolarů měsíčně pak nabízí exkluzivní obsah jako tutoriály, videa nebo check-listy, které mají uživatelům pomoci s organizací domácnosti. Sarah uvedla, že díky zpoplatnění své skupiny bude moci odběratelům nabídnout celou řadu interaktivních projektů, jako jsou výzvy nebo živé Q&A, a přitom zachovat i původní skupinu a komunitu, kam mohou uživatelé i nadále chodit pro řadu cenných rad a doporučení zdarma.  

Uživatel musí být členem veřejné skupiny, v rámci které mu admin může nabídnout možnost speciálního členství. Bude se moci podívat, jaké výhody pro něj placená verze přináší a kolik ho bude měsíčně stát.

V rámci testováni by měly veškeré finanční prostředky skončit přímo u správců. Pokud se ale placené skupiny oficiálně spustí, dá se předpokládat, že část poplatků bude patřit platformám iOS a Android, přes něž budou platby probíhat. Zda půjde něco do kapsy také samotnému Facebooku se můžeme zatím jen dohadovat. 

Zdroje: newsroom.fb.com, techcrunch.com

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: