Facebook spustil nový vzdělávací portál pro teenagery

16. 5. 2018 | redakce
Facebook chce vzdělávat mladé o nebezpečí, které na jeho platformách číhají. Sami mladí lidé se podíleli na vzniku microsite, která mimo jiné přináší deset základních principů bezpečného chování online.

Facebook rozšiřuje své aktivity směřované mladým lidem. Nový Portál pro mládež informuje teenagery o bezpečném chování na internetu, o správném používání svých platforem, ale i o rizikových tématech spojených s dospíváním. Stránkou provázejí sami mladí lidé z celého světa, kteří na ní sdílejí své tipy, jak si důkladně zabezpečit svůj profil na sociálních sítích a jak využívat nové technologie k vlastním inovačním projektům.

Nový portál obsahuje deset základních principů bezpečného chování online. Ty vyplynuly z rozhovorů, které s teenagery po celém světě vedla Liz Perle, expertka, která dříve pracovala pro Instagram. Její radou je především důkladně přemýšlet nad tím, co a komu na internetu sdělovat, a často měnit hesla. Zároveň ale zdůrazňuje i nedávno posílené možnosti nahlašování nebezpečného obsahu a upozorňuje, že je v pořádku dát si od sociálních médií pauzu, pokud se mladí lidé kvůli někomu či něčemu cítí špatně nebo když jsou nervózní či smutní.

Nový portál je k dispozici na stránce facebook.com/safety/youth, a to v 60 jazycích včetně češtiny. Facebook zároveň plánuje, jak nasbírané tipy dostat přímo k mladým lidem. Během května se začaly mladým lidem zobrazovat některé z tipů přímo na hlavní stránce Facebooku. Společnost také plánuje v příštích několika měsících sérii akcí a kulatých stolů, při kterých bude od teenagerů získávat zpětnou vazbu a podněty k lepšímu a bezpečnějšímu fungování svých platforem.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: