Facebook spustil vylepšenou mobilní aplikaci Creator Studio

25. 2. 2020 | Petr Michl

Nástroj Facebooku Creator Studio má novou mobilní verzi. Poslání nové aplikace vysvětluje sám Facebook:

„Aplikace je evolucí a mobilním doplňkem Creator Studia, desktopového hubu, který pomáhá tvůrcům a vydavatelům řídit jejich obsah, sledovat výkon a vytvářet smysluplná spojení s jejich publikem. Nová verze nabízí využitelné vhledy a smysluplné metriky engagementu, to vše jednoduše z mobilního zařízení.“

Jedná se o náhradu původní aplikace Creator Studia, která byla ukončena loni v březnu a jednalo se de facto o evoluci v roce 2014 uvedené aplikace Mentions. Nová varianta nijak nemění své poslání, jen má být užitečnější, s lepším rozhraním a schopností sdílet přes ni příspěvky.

Facebook dal k otestování beta verzi známému spotterovi nových funkcí sociálních médií, Mattu Navarrovi. Náhled vzhledu aplikace pak poskytuje video v jeho následujícím příspěvku.

Navarra hodnotí pozitivně posun kupředu, ostatně aplikace byla předělána na základě připomínek tvůrců. Hlavní výtkou ovšem je, že nejde tvořit příspěvky přímo v aplikaci. To musíte učinit přes aplikaci Facebooku nebo přes desktop. Což je velké omezení a činí i z nové verze aplikace jen doplněk, nikoliv mobilní platformu, z které správu Facebook Pages kompletně obsloužíte. Když ovšem u příspěvků naplánujete čas publikace nebo je uložíte jako koncepty, v aplikaci Creator Studia budou již uložené a dostupné k editaci.   

Funkce tvorby příspěvků se ale údajně v aplikaci může objevit. I ve stávající podobě stojí za vyzkoušení.  Už nyní ji můžete stahovat ve verzích pro iOS i Android.

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: