Facebook testuje barevné pozadí textových statusů

21. 12. 2016 | Petr Michl
News feedy se nám přímo rozzáří!

Zaujmout jenom textem je na Facebooku čím dál těžší. A možná i proto zaznamenal v posledním roce znatelný pokles počtu osobních statusů běžných uživatelů. Jedním z dalších prvků, který by tento trend mohl zvrátit, může být barevné pozadí textových statusů.

O tom, že Facebook zkouší danou funkcionalitu informoval portál WeAreSocialMedia s odkazem na portugalského uživatele Perdra Fernandese, který o takové možnosti informoval sdílením printscreenu s nabídkou post podbarvit.

U textových statusů by se měla objevit možnost ozvláštnit je barevným podkladem s barvou dle vašeho výběru. Lepší ukázku s již výsledným postem uveřejnil slovenský marketingový odborník Michael Dragan.

"
Zdroj: Michael Dragan Smith / Facebook

Podobné druhy krátkých textových útvarů převlečených za fotografii jsou osvědčenou taktikou, kterou zvládají s bravurou například správci facebookové stránky ČiliChili. Pasáže z textů na barevném pozadí sdílí jako fotografii s linkem na článek v popisku někdy Hospodářské noviny.

Pokud se aktuální test stane realitou dostupnou všem uživatelům, budou moci na své textové sdělení bez větší námahy upozornit podobně viditelně i oni. Nemáme v tuto chvíli informaci, zdali je barevný podklad textového statusu podmíněn určitým maximálním počtem znaků, ale předpokládáme to. Krátké statusy nedávno Facebook zvýhodnil zvětšením jejich fontu. Přečtěte si o tom v článku:

Facebook zobrazuje krátké posty větším písmem a testuje formátování textu

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: