Facebook u soudu. Žaluje ho Yahoo

14. 3. 2012 | BD
Spor o patenty mezi Facebookem a Yahoo se stěhuje do soudní síně.

Společnost Yahoo obvinila firmu Marka Zuckerberga z porušení patentů týkajících se kromě jiných internetové reklamy a sdílení informací. Právníci Yahoo podali žalobu na Facebook k federálnímu soudu v kalifornském San José. Mělo dojít k porušení 10 patentů, které pokrývají funkce webových stránek, reklamu, ochranu soukromí a posílání zpráv.

Yahoo, vlastník kdysi nejpopulárnějšího amerického portálu, upozorňuje, že Facebook musí k technologiím získat licence, stejně jako to se svým intelektuálním vlastnictvím udělaly ostatní firmy. Yahoo tak hledá další cesty, jak navýšit své zisky. Facebook mu oslabuje příjmy z displej reklamy. Společnost Yahoo byla do příchodu Faceboku na prvním místě v zobrazování reklam a další velkou konkurencí je pro Yahoo i Google ve vyhledávání.

Celý model sociální sítě Facebook, který umožňuje uživatelům vytvářet profily a navzájem se přátelit je podle stížnosti založen na patentované technologii sociální sítě Yahoo.
Facebook zatím nic konkrétně nevyvrátil. Ve svém prohlášení ale uvedl, že je zklamán z přístupu dlouhodobého obchodního partnera, který na jejich spojenectví dlouhou dobu profitoval a nyní se uchýlil k soudnímu sporu.

V únoru se společnosti snažily dohodnout mimosoudně, ale ke konsensu mezi nimi nedošlo. Yahoo tak naplnila svoji hrozbu žaloby. Poměrně zajímavé je i načasování celé kauzy. Možná má soudní spor mít nějaký vliv na primární úpis akcií Facebooku.

Zdroj: www.adage.com, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Facebook Google Reklamy na Facebooku
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.