Facebook uvádí 360° fotografie

13. 6. 2016 | Petr Michl
Pohled do všech stran, který mohou vytvořit i běžní uživatelé bez profesionálního vybavení. Facebook umožňuje po 360° videu sdílet nově i 360° fotografie.

 

360° videa byla uvedena na Facebooku před notnou chvílí, nyní přicházejí i fotografie. Jdou prohlížet na webu i v posledních verzích aplikací pro Android a iOS.

Tento krok je projevem držení kroku s vyvíjející se technologií ve spotřební elektronice. Mnoho telefonů má dnes možnost vytvářet panoramatické snímky a dostupné jsou i k pohledu do všech stran určené kamery jako Samsung Gear 360. Manažer Andy Huang v příspěvku v Newsroomu Facebooku uvedl, že uživatelé budou moci 360° fotografie sdílet s pomocí iPhonů a iPadů, telefonů Samsung Galaxy a skrze k tomu určené aplikace na dalších zařízeních. Mezi ty nejpoužívanější patří například Panorama 360.
Právě to, že fotografie lze vytvářet na rozdíl od videí i bez profesionálního vybavení je bráno jako jeden z hlavních benefitů. „Velkým rozdílem je to, že snímky můžete pořídit i s vaším telefonem. Vytvořte panorama nebo použijte aplikaci, pak to nasdílejte na Facebook a my se postaráme o zbytek." uvedl Mark Zuckerberg v příspěvku níže, který je doplněný fotografií zachycující panorama Manhattanu.

 

Možnost prohlížet si  360° fotky v news feedu pak bude u každého snímku, u nějž se objeví symbol kompasu. V případě použití brýlí zprostředkovávajících virtuální realitu Samsung Gear VR je možné použít také tlačítko „View in VR" nacházející se v levém horním rohu.

Prohlédněte si i další fotografie.

Paul McCartney ukázal fanouškům pohled z pódia z jeho argentinského koncertu ve mestě Córdoba.

NASA nechala nahlédnout do útrob Mezinárodní vesmírné stanice.

National Geographic nabídnul pohled do starobylé nekropole v Kazachstánu.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.