Facebook uvádí Save, funkci uložení příspěvků pro přečtení později

22. 7. 2014 | Petr Michl
Po letech ale přece... Facebook uvede funkci Save pro uložení příspěvků pro přečtení později.

Určitě tu situaci znáte. Líbí se vám na Facebooku nějaký příspěvek, ale nemáte na něj v danou chvíli čas. Pokud nevyužíváte nějaký externí nástroj určený k ukládání obsahu, může vám klidně zapadnout v propadlišti news feedu. Nyní tu je ovšem funkce, po které mnoho uživatelů touží už roky - tedy způsob, jak si uložit zajímavé příspěvky na prohlédnutí či přečtení později.

Nová funkcionalita nese název Save. Přichází ve chvíli, kdy už je na trhu více služeb se stejným účelem. Jmenujme například Pocket, Instapaper a třeba i StumbleUpon. První dva ze jmenovaných dokážou uložit obsah poznačených článků i offline, Facebook nic takového nenabízí. Hlavní přidanou hodnotou je uživatelská báze Facebooku, která se blíží počtu 1,3 miliardy lidí.

Save také umožňuje ukládání stránek místních podniků, filmů, televizních seriálů, ale třeba i událostí. Proces ukládání je ukázán ve videu níže.Přístup k uloženému nabídne tlačítko More (Více) (v mobilní aplikaci nejvíce vpravo, na desktopu bude na liště vlevo). „Uložené příspěvky můžete vidět jenom vy, pokud se nerozhodnete sami sdílet s přáteli," potvrdil vývojář Facebooku, Daniel Giambalvo. Facebook bude jen tu a tam připomínat některé uložené položky v news feedu, aby napomohl využívání nové funkce. Ta by měla být spuštěna na desktopu i v aplikacích pro iOS a Android v průběhu příštích dnů.

Zdroj: Marketing Land, Facebook Newsroom

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: