Facebook začne přehrávat videa na mobilech automaticky se zvukem

16. 2. 2017 | Kateřina Tauchenová
Krátíte si nudné porady v práci sledováním videí na Facebooku? V tom případě zbystřete – brzy se vám začnou na vašem mobilu automaticky přehrávat se spuštěným zvukem.

Lidé sledují a sdílejí videa na Facebooku více než kdy dříve. Není proto divu, že právě videa jsou formátem, ke kterému nyní tato síť věnuje největší pozornost a péči. Poté, co nedávno Facebook oznámil změnu algoritmu zobrazování příspěvků, který bude nově upřednostňovat delší videa, přišla tento týden další vlna novinek.

Na co se tak můžeme u videí na Facebooku těšit? Nově se budou při přehrání na mobilních zařízeních automaticky spouštět se zvukem, budeme se na ně moci dívat na některých chytrých televizích a také si je během přehrávání minimalizovat, a sledovat je tak během prohlížení news feedu.Automatické přehrání se zvukem

Dosud jsme byli zvyklí, že když jsme při procházení novinek v news feedu narazili na video, automaticky se začalo přehrávat bez zapnutého zvuku. Nebyl tak problém se na něj dívat klidně v plné tramvaji, aniž bychom někoho rušili. Pokud jsme si chtěli zvuk zapnout, jednoduše jsme na něj klikli. S tím je ale teď konec. Videa se budou na telefonech automaticky přehrávat rovnou se zapnutým zvukem. Podle Facebooku, který tuto variantu nějakou dobu testoval na vybraném okruhu uživatelů, lidé očekávají, že video se na jejich mobilu bude přehrávat včetně zvukové stopy a nechtějí kvůli tomu na nic klikat.

Pokud ale patříte k těm, kteří raději sledují videa bez zvuku, nemusíte propadat panice – tuto funkci půjde vypnout v Nastavení videí v aplikaci Facebook ve vašem telefonu. Bez zvuku se videa budou i nadále přehrávat také ve chvíli, kdy budete mít telefon v tichém režimu.

Sledování videí během prohlížení příspěvků

Pokud vás nebaví na videa soustředěně koukat, ale raději je máte puštěná na pozadí během jiné činnosti, budete mít z této novinky velkou radost. Videa v news feedu si totiž budete moci minimalizovat do rohu displeje vašeho telefonu a dále bez přerušení pokračovat ve scrolování nejnovějšími příspěvky na vaší Zdi. Pokud máte telefon se systémem Android, budete minimalizovaná videa přehrávat dokonce i poté, co aplikaci Facebook opustíte a budete na svém telefonu dělat něco jiného.

Aplikace pro přehrávání videí na chytrých televizích

Zdá se vám displej vašeho mobilu na sledování videí moc malý? Brzy si je budete moci pouštět na své televizi. Aplikaci, která vám toto umožní, si budete už brzy moci stáhnout do Apple TV, Amazon Fire TV a také Samsung Smart TV. Aplikace pro další typy televizí budou přibývat později.

Díky této aplikaci budete moci sledovat videa sdílená vašimi přáteli nebo vašimi oblíbenými stránkami, ale také nejlépe hodnocená videa napříč celou sítí a videa, která vám Facebook sám doporučí na základě vašich zájmů. Budete si moci přehrát i ta videa, která jste si předtím uložili během procházení news feedu na vašem telefonu nebo počítači, nebo vámi nahraná a sdílená videa. 

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.