Facebook zavádí videohovor přes Messenger

29. 4. 2015 | Dan Škvařil
Facebook umožní videohovory z chytrých telefonů. Neuplynul ani měsíc od chvíle, kdy zavedl v rámci aplikace Messenger funkci internetového volání, a už přichází s dalším rozšířením této chatovací platformy.

Messenger získává další vylepšení. K nedávno spuštěné funkci volání po internetu se nyní připojuje také videohovor. Tuto novou funkci chatovací aplikace Facebooku mohou využít uživatelé z 18 zemích světa (Česká republika mezi ně ovšem zatím nepatří) na zařízeních typu iOS i Android.

Princip nemůže být jednodušší. V chatovacím rozhraní Messengeru můžete rychle změnit probíhající textovou konverzaci ve videohovor tím, že stisknete ikonu s kamerou, která se nachází vpravo nahoře.


Jde o první verzi, která se bude postupně vyvíjet. Spojení mezi iOS a Androidem není překážkou, z mobilu si takto však na desktop zatím nezavoláte. Podle Stana Chudnovského, šéfa produktového oddělení v Messengeru, se to však brzy změní. Jak Chudnovský dále uvedl pro Techcrunch, v plánu je vývoj mnoha doplňkových funkcí: „Skupinové volání může být zajímavé pro mnoho lidí.“ Stejně tak se pracuje například na stabilizaci obrazu.

Už teď má nově uvedený videohovor zajímavé vlastnosti. Lze například vypnout vysílání obrazu jednoho z telefonujících, aby se zvýšilo rozlišení od toho druhého. Pokud vám totiž bude kamarád volat z Eiffelovky, bude mnohem důležitější, abyste viděli krásný výhled na Paříž, než aby on sledoval vás, jak sedíte za svým stolem.


Messenger se rázem staví vedle zavedených aplikací s podobnou funkcí, jako jsou Google Hangouts, Skype či iOS FaceTime, a se svým masivním počtem uživatelů se ihned stává jejich konkurentem. Facebook se pyšní 1,44 miliardami uživatelů na desktopové verzi a Messenger používá 600 miliónů lidí. Krom toho se mu podařilo závratně rychle dosáhnout deseti procent veškerých VOIP hovorů od celosvětového zavedení volání přes Messenger na začátku dubna.

Je zřejmé, že přesně na to uživatelé chatovací aplikace čekali. Když budou chtít chat změnit na hovor, mohou teď pohodlně zůstat v Messengeru, místo aby přepínali do jiné aplikace typu Skype.
Facebooku se navíc otevírají brány mnohem zajímavějších možností. V posledních měsících roste obzvláště ve Spojených státech popularita streamovacích aplikací. Především se jedná o Meerkat a Periscope, který patří Twitteru. Přestože o tomto směru Facebook prozatím mlčí, nelze vyloučit, že se chystá vydat i do těchto podstatně méně probádaných vod.

Zdroje: Facebook, Techcrunch, Mashable

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: